Webnoviny - Svet

Tragická sobotná noc si vyžiadala životy dvoch mladíkov

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 3. júna (WEBNOVINY) – Tragickú noc zažila v sobotu obec Šipice v okrese Krupina. Pri dopravnej nehode tam hodinu pred polnocou zahynuli 25-ročný Michal z Banskej Bystrice a 19-ročný Filip z Hontianskych Te­sár.

V aute Audi A6 sa viezla trojica mladíkov, išli v smere od obce Hontianske Tesáre na Ladzany. V Šipiciach počas prejazdu miernou pravotočivou zákrutou prešli do protismeru, kde zišli vľavo do priekopy.

Prednou častou vozidla narazili do premostenia, následne vozidlo pokračovalo v smere jazdy cez trávu a zostalo prevrátené na streche v zrúcanine rodinného domu.

Pri nehode vymrštilo mladíkov z vozidla. Michal a Filip boli na mieste mŕtvi, 19-ročného Milana z Hontianskych Tesár previezli s ťažkými zraneniami do Roosweltovej nemocnice v Banskej Bystrici.

Vzhľadom na to, že sa posádka po nehode nenachádzala vo vozidle, nie je možné presne určiť vodiča vozidla. U zraneného Milana nariadili odber krvi, u ďalších dvoch usmrtených mužov zistia požitie alkoholu pri súdnej pitve.

Škodu na vozidle odhadli na 10-tisíc eur. Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania, na mieste bol prítomný aj znalec z odboru cestnej dopravy a súdny znalec z odboru zdravotníctva.

Agentúru SITA informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Pri nehode v Košiciach sa ťažko zranili traja ľudia

Tri osoby ťažko zranené a jedna ľahko – taká je bilancia dopravnej nehody, ktorá sa stala v sobotu o 23:18 pri odbočke na obec Zdoba na Sečovskej ulici v Košiciach.

Zrazili sa tam Citroën C3 Picasso, ktoré viedol 54-ročný vodič z Košíc a Fiat Seicento, ktoré viedol 36-ročný Košičan.

Vodič Citroëna išiel po Sečovskej ulici v smere od centra mesta k sídlisku Dargovských hrdinov, pričom pri odbočke na obec Zdoba z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru. Následne sa čelne zrazil s Fiatom Seicento.

Pri nehode obaja vodiči a 23-ročná spolujazdkyňa v Citroëne utrpeli ťažké zranenia. Ďalší 31-ročný spolujazdec v Citroëne sa zranil ľahko, liečiť sa bude tri až šesť týždňov.

Alkohol u vodičov nezistili. Celkovú škodu na vozidlách odhadli na 15-tisíc eur. Okolnosti dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania, informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM