Webnoviny - Svet

Traja ďalší údajní mafiáni zostávajú vo väzbe

WEBNOVINY.SK

Foto: Ilustračné foto SITA/Nina BednárikováBRA­TISLAVA 13. júna (WEBNOVINY) – Krajský súd v Bratislave zamietol sťažnosť proti vzatiu do väzby aj v prípade zvyšných troch obvinených z údajnej skupiny tzv. jakšíkovcov M. B., M. R. a M. V..

Týchto obvinených vzal do väzby Okresný súd Bratislava I. „Odvolací súd považuje sťažnosť obvinených za bezdôvodnú, dôvody väzby sú dané,“ uviedol hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. Dodal, že rozhodnutie je právoplatné a obvinení ostávajú vo väzbe.

Krajský súd už 3. júna rozhodol, že iní traja obvinení L. J., M. S. a R. T. v kauze Libora J. a spol., ktorí podľa medializovaných informácií údajne patria k rovnakej skupine bratislavského podsvetia, zostávajú vo väzbe. Odvolací súd vtedy zamietol ich sťažnosť ako aj sťažnosť prokuratúry proti uzneseniu Okresného súdu Bratislava V o vzatí do väzby. „Odvolací súd potvrdil rozhodnutie okresného súdu o dôvodoch takzvanej preventívnej väzby,“ informoval vtedy agentúru SITA hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

„Známa firma“

V trojici obvinených, ktorých vzal 27. mája Okresný súd Bratislava V do väzby, vraj figuruje aj človek z tzv. mafiánskych zoznamov a jeho meno sa objavilo aj v súvislosti so sporom o známy minerálny prameň. M. S., R. T. a L. J. sú obvinení zo zločinu vydierania a iných trestných činov. Okresný súd nariadil preventívnu väzbu, lebo mal obavy, že by mohli pokračovať v trestnej činnosti. Proti rozhodnutiu podali obvinení a prokuratúra sťažnosť.

Policajti Úradu boja proti organizovanej kriminalite v utorok 24. mája zadržali osem mužov podozrivých z násilnej, majetkovej a ekonomickej trestnej činnosť. Policajti tiež vykonali domové prehliadky a prehliadky iných priestorov, aby zaistili dôkazné materiály. Prokurátori Odboru osobitného určenia Generálnej prokuratúry SR 25. a 26. mája napokon podali návrhy na vzatie do väzby na šiestich obvinených.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM