Webnoviny - Svet

Traja údajní mafiáni sú vo väzbe

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto. Foto: SITA/Nina BednárikováBRA­TISLAVA 26. mája (WEBNOVINY) – Sudca Okresného súdu Bratislava I. dnes vzal do väzby troch obvinených zo skupiny zadržaných údajných členov jednej skupiny bratislavského podsvetia – M. R., M. B. a M. V.

Sú obvinení z pokračujúceho obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti a iných trestných činov. Ako informoval hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak, dôvodmi väzby je obava z možného úteku, ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti.

Sudca teda akceptoval všetky dôvody väzby – útekovú, kolúznu aj preventívnu. Obvinení podali sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať po doručení odvolací krajský súd. Prokurátor sa práva na odvolanie vzdal. O ďalších návrhoch na väzbu ďalších troch obvinených bude dnes popoludní rozhodovať sudca Okresného súdu Bratislava V.

Policajti Úradu boja proti organizovanej kriminalite v utorok 24. mája zadržali osem mužov podozrivých z násilnej, majetkovej a ekonomickej trestnej činnosť. Policajti tiež vykonali domové prehliadky a prehliadky iných priestorov, aby zaistili dôkazné materiály. Podľa informácií viacerých slovenských internetových portálov skončili v rukách polície muži z jednej zo skupín bratislavského podsvetia.

Medzi nimi údajne figuruje aj človek z tzv. mafiánskych zoznamov a jeho meno sa objavilo aj v súvislosti so sporom o známy minerálny prameň. Ako informovala hovorkyňa generálneho prokurátora Jana Tökölyová, v trestných veciach obvinených Libora J. a spol. podali prokurátori Odboru osobitného určenia Generálnej prokuratúry SR 25. a 26. mája napokon návrhy na vzatie do väzby na šiestich obvinených, a to na príslušné okresné súdy v obvode pôsobnosti Krajského súdu v Bratislave.

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie