Webnoviny - Svet

Treba dávať pozor na snehové jazyky a poľadovicu na cestách

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA BRATISLAVA 18. decembra (WEBNOVINY) – Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý, na západe územia na úseku diaľnice D1 Bratislava – Chocholná, D2 BA Lamač – Rusovce a rýchlostnej cesty R1 Trnava – Nitra a na východe na úseku diaľnice D1 Petrovany – Budimír pokrytý vrstvou kašovitého snehu do 2cm.

Cesty I., II. a III. triedy na území Slovenska sú zjazdné, prevažne suché až vlhké, na západe a severe územia sú zväčša pokryté kašovitou až utlačenou vrstvou snehu do 3cm, vo vyšších polohách je na vozovkách vrstva utlačeného snehu do 5cm.

Na horských priechodoch je na vozovkách vrstva utlačeného snehu do 3 cm, na HP Huty a Havran až do 5cm, okrem HP Soroška, Vernár, Branisko, Fačkov a Príslop, ktorá majú povrch suchý až vlhký. Horské priechody Dobšiná, Súľová, Skýcov a Homôlka majú povrch vozoviek pokrytý vrstvou zľadovateného snehu do 2cm, Veľké Pole do 5cm.

UPOZORNENIE PRE VODIČOV: V okolí Senice a Trnavy sa z dôvodu silného vetra na otvorených úsekoch vytvárajú miestami snehové jazyky a záveje.

Pri nízkych teplotách je na mokrých a vlhkých vozovkách, na mostoch, pri vodných tokoch a vodných nádržiach zvýšené riziko vzniku poľadovice!

Horský priechod Zbojská je pre nákladnú dopravu s celkovou dĺžkou nad 10 m uzavretý!

Cesta I/75 medzi obcami Pôtor a Slovenské Kľačany z dôvodu zosuvu cestného telesa je uzavretá. Predpokladaný termín ukončenia uzávierky 4/2011.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM