Webnoviny - Svet

Trenčania si ohňostroj museli pripraviť sami

WEBNOVINY.SK

TRENČÍN 1. januára (WEBNOVINY) – So starým rokom sa na silvestrovskej diskotéke v Trenčíne rozlúčilo asi 1300 ľudí.

Hmlisté a chladné počasie im na Mierovom námestí neprekážalo.

Keďže vedenie mesta šetrí všade, kde sa dá, tento rok nepripravilo ohňostroj. Trenčania sa však oň postarali sami. Niekoľko sekúnd po polnoci k nebi vystrelilo viacero svetlíc a ohňostrojov. Nový rok privítali ľudia v dobrej nálade, mnohým nechýbali v ruke poháre so šampanským, ďalší si priniesli na námestie fľaše s alkoholom.

Ľudia na Mierovom námestí sa bavili už od 21:30 na diskotéke s typickými hitmi. Dominovala najmä mladšia generácia, zabaviť sa prišli aj starší Trenčania. Diskotéka tento rok dokonca prilákala viac ľudí ako kultúrny program s ohňostrojom v minulom roku. Celkový rozpočet na tohtoročný Silvester bol vo výške asi 350 eur.

O pokojný priebeh záverečných hodín tohto roka sa starala aj mestská polícia. Podľa jedného z hliadkujúcich policajtov sa oslava konca roka niesla síce v bujarej atmosfére, ale nezaznamenali žiadne väčšie problémy. Jeho slová potvrdil aj trenčiansky policajný hovorca Pavol Kudlička, podľa ktorého je zatiaľ v meste pokoj a nemajú hlásenú žiadnu mimoriadnu udalosť.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM