Webnoviny - Svet

Trenčiansky hrad je do piatku čiastočne zatvorený

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA/Richard NemecTRENČÍN 23. novembra (WEBNOVINY) – Trenčiansky hrad bude do piatka čiastočne zatvorený, dôvodom je jeho odvodňovanie. Agentúru SITA o tom dnes informovala hovorkyňa Trenčianskeho samosprávneho kraja Vlasta Henčelová. Návštevníci si tak môžu prehliadnuť dolné nádvorie za zlacnený vstup.

Na hrade momentálne finišujú odvodňovacie práce, ktoré budú stáť približne 133-tisíc eur. Platí ich Trenčiansky samosprávny kraj. V týchto dňoch na hrade pracujú na predláždení horného nádvoria a odborníci ukladajú naspäť vyčistenú dlažbu z kociek v kočiarni. „Uzatvorenie hornej časti hradu si vyžiadala technológia dokončovacích prác a bezpečnosť návštevníkov,“ informuje Henčelová.

Práce na Trenčianskom hrade by mali byť ukončené 22. decembra, s jeho odvodňovaním začali už v septembri. „Bez toho nemá zmysel začať rekonštrukčné práce,“ vysvetlila riaditeľka Trenčianskeho múzea Katarína Babičová. Hrad podľa nej nebol riadne odvodnený, taktiež tam nebola vybudovaná kanalizácia, čo považuje aj za jeden z dôvodov zrútenia časti múru v roku 2003. Všetky ríny a vody sa do konca roka napoja na jedno centrálne odvodnenie, ktoré zachytí väčšinu dažďovej vody.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM