Webnoviny - Svet

Trenčín vypovedal zmluvu už aj centru seniorov

WEBNOVINY.SK

TRENČÍN 15. júla (WEBNOVINY) – Mesto si po krytej plavárni a zimnom štadióne chce zobrať pod svoju správu aj budovu centra seniorov. Zrušenie mu však nehrozí, trenčianska radnica chce budovu prevádzkovať sama. V súčastnosti centrum spravuje súkromná spoločnosť Fitness Gabrhel s.r.o., ktorej mesto 1. júla vypovedalo zmluvu. Momentálne plynie šesťmesačná výpovedná lehota. Podľa primátora Trenčína Richarda Rybníčka sa stal prevádzkovateľ zariadenia Milan Gabrhel nedôveryhodným. „Mesto poslalo plánovanú dotáciu vo výške cez 5 000 eur na účet a banka nám odpovedala, že peniaze stiahla k sebe, lebo pán Gabrhel má dlhy,“ tvrdí. Peniaze tak podľa neho prepadli banke, pričom mesto nebolo vopred informované, že spoločnosť má zablokované účty. Taktiež by mali v budove centra sídliť dve akciové spoločnosti, čo vidí Rybníček ako ďalší problém.

Nový prevádzkovateľ zariadenia musí najskôr prejsť výberovým konaním a odsúhlasiť to musí aj mestské zastupiteľstvo. Mesto hradí centru seniorov jeho prevádzku a navyše dáva ročne aj dotáciu na akcie pre dôchodcov vo výške 20 000 eur.

Gabrhel obvinenia odmieta

Gabrhel sa o tom, že je pre mesto nedôveryhodným partnerom dozvedel až od médií. „Ja sa pýtam, čím som nedôveryhodný partner, keď dodržujem zmluvu s mestom, dodržujeme všetky podmienky, ktoré nám mesto dalo,“ reagoval. Podľa neho dotácia, ktorá bola centru zaslaná, neprepadla banke, ale peniaze len vyrovnali mínusový kontokorentný účet. „Keď prišli peniaze z mesta na tento účet, tento účet sa len vyrovnal a peniaze, ktoré zvýšili sa použili na prevádzku centra seniorov,“ tvrdí Gabrhel. Odmieta aj obvinenie z toho, že zariadenie využíva na svoje súkromné podnikateľské aktivity. Pedikúra, manikúra a kaderníctvo sídlia v časti, ktoré spravuje Mestské hospodárstvo. „My si platíme nájom a peniaze, ktoré sa zarobia na prevádzke, tie sa používali zase len na centrum seniorov,“ povedal.

V budove malo okrem centra seniorov sídliť aj Kultúrne centrum Sihoť. To už viac ako dva roky nemá stály prenájom. Podľa jeho riaditeľky Ivety Matejkovej dostali ešte v apríly ústny prísľub od primátora, že sa do priestorov môžu nasťahovať. Súhlasné stanovisko mal dať aj Gabrhel. Keď sa však už kultúrne centru naozaj chcelo do budovy nasťahovať, nastal problém, chýbalo oficiálne povolenie. „Štyri autá plné vecí prišli a neoprávnene sa chceli nasťahovať. Opýtali sme sa tej pani, kde máte papier, že tu môžete byť. Žiadny papier nedala, takže sa musela odsťahovať,“ uviedol Gabrhel. Podľa viceprimátorky Renáty Kaščákovej konala Matejková unáhlene, tá však tvrdí, že inak by sa veci nepohli.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM