Zuzana Vajayová Futbal

Tréner Bílek po ruskej porážke: “Ešte to môžeme napraviť“

Tréner Michal Bílek po jednoznačnej vstupnej prehre českých futbalistov na EURO 2012 s Ruskom (1:4) neskrýval sklamanie. Bývalý československý reprezentant však súčasne, dodal, že jeho zverenci majú ešte dva pokusy na opravu.

Česi proti papierovému favoritovi prehrávali už po 45 minútach 0:2, ale do hry ich vrátila s prehľadom zakončená kolmica Václava Pilařa. Lenže rozbehnutý „medveď“ už nezastavil a napokon vyhral rozdielom triedy.

„Samozrejme, že sme sklamaní. Výsledok je drvivý, štyri inkasované góly, to je dosť nepríjemné. Teraz sa musí ukázať naša sila a charakter. Ešte stále máme mužstvo, ktoré to môže napraviť. Rozoberieme si chyby a ideme do ďalšieho zápasu,“ cituje slová trénera Bílka z pozápasovej tlačovej konferencii portál idnes.cz. " K výkonom jednotlivcov sa zatiaľ vyjadrovať nebudem. Kadlec išiel do hry preto, že sme chceli vystužiť kraje, aby obrana bola pevnejšia. Ale je pravda, že sa tak nestalo. Mali sme problémy s individuálnou technikou súpera. Rusi kombinovali jednoducho a ľahko sa k nám dostávali. Napríklad Keržakov si odskočil do strany, naši obrancovia od neho boli ďaleko, aj keď boli vzadu v trojici."

Ak chcú Česi postúpiť, v ďalších stretnutiach A-skupiny proti Grécku (12. júna vo Varšave) a domácemu Poľsku (16. júna vo Vroclave) už nesmú zaváhať. „Ak chceme postúpiť ďalej, musíme zabrať a mužstvo pripraviť tak, aby sme sa vzchopili a pokúsili sa o to. Rusi sú favoritom skupiny, vedeli sme, že majú vynikajúci tím. Ale teraz špekulovať o tom, či sú Gréci a Poliaci slabší, nemá význam.“

Zdroj (text+foto): TASR

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM