Webnoviny - Svet

Tréner Čechova dostal za mlátenie divákov stop na dva zápasy

WEBNOVINY.SK

MOSKVA 7. novembra (WEBNOVINY) – Športovo-disciplinárna komisia Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) v pondelok rozhodol o trestoch v prípade fyzického násilia v závere nedeľňajšieho duelu medzi domácim Dinamom Minsk a Viťazom Čechov.

Ako je známe, v posledných sekundách spomenutého duelu sa tréner hostí Andrej Nazarov biť s fanúšikmi bieloruského tímu. Kormidelník si zobral jednu z hokejok a snažil sa ňou zasiahnuť ľudí za striedačkou.

Pomáhali mu v tom aj niektorí hráči. Na ľade sa predtým odohralo niekoľko pästných súbojov. Po analýze všetkých dostupných dokumentov sa trestom nevyhlo niekoľko hráčov tímu Viťaz Čechov, no zodpovednosť za vzniknutú situáciu nesú aj arbitri duelu, ktorí sa takisto nevyhnú postihom.

Tréner hostí Nazarov dostal zákaz činnosti na dve stretnutia, trest v podobe zákazu štartu v dvoch súťažných dueloch dostal útočník Nick Tarnasky, Arťom Panarin si nezahrá v jednom súboji a štvorzápasovému dištancu čelí Kip Brennan. Obranca Alexander Sazonov sa síce vyhol trestu, ale rovnako ako Nazarov, Tarnasky, Panarin a Brennan dostal finančnú pokutu.

„Viedli sme v zápase 2:1, ale v závere sme náskok neudržali. Naši kanadskí hráči sa rozhodli, rovnako ako v NHL, nechať súperovi odkaz na ďalší duel. Nanešťastie, hŕstka fanúšikov, ktorá bola okolo našej striedačky a provokovala mladých hráčov, nepochopila dianie na ľade. Na nás leteli mince, zapaľovače a ďalšie predmety. Niekto jedného nášho hráča udrel vlajkou. V tejto situácii mi ako hlavnému trénerovi nezostávalo nič iné, len zasiahnuť a dostať celú situáciu pod kontrolu,“ vysvetľoval po zápase Nazarov.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM