Erik Bojničan Hádzaná

Tréner Lipták pred kľúčovým kvalifikačným zápasom v Hlohovci: Bude to bitka

Slovenských hádzanárov čaká v Hlohovci kľúčový duel prvej fázy kvalifikácie MS 2017. V priamom súboji o jedinú postupovú miestenku z 1. skupiny privítajú Bosnu a Hercegovinu, nad ktorou potrebujú vyhrať minimálne o štyri góly. V takom prípade budú mať postup do baráže na dosah.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Lipták pred kľúčovým kvalifikačným zápasom v Hlohovci: Bude to bitka
Zdroj: TASR

Ak Slováci neinkasujú 25 a viac gólov, bude im stačiť aj výhra o štyri góly. Inak musia vyhrať aspoň o päť, pretože vlani v novembri prehrali v Bosne 25:29. „Hlavne ideme na víťazstvo. Netreba rozmýšľať dopredu o tom, že ich musíme zdolať o štyri-päť gólov. Jednoducho chceme vyhrať a urobíme pre to maximum,“ zdôraznil brankár Richard Štochl.

Bosna je momentálnym lídrom 1. skupiny o dva body pred Slovenskom. Po stredajšom zápase čaká na oba tímy ešte vyvrcholenie kvalifikácie v nedeľu 17. januára, v ktorom sa očakáva ich plný bodový zisk. Slováci cestujú na pôdu outsidera skupiny do Kosova, Bosna privíta Litvu.

Bude to bitka

„Bude to bitka,“ hovorí pred duelom s Bosnou tréner slovenskej reprezentácie Martin Lipták. „Poznáme ich, už sme s nimi hrali v príprave sme využili aj dve videá. Máme s nimi svoju skúsenosť a vieme, čo chceme hrať. V prvom zápase u nich sme sa presadzovali aj na postavenú defenzívu, teraz máme pripravenú ďalšiu alternatívu aj v obrane, o ktorej ale nebudem pred zápasom rozprávať. Naše mužstvo už ukázalo bojovnosť, zachránili sme si život v druhom polčase v Litve a vieme sa dostať do stavu, že obrana je nepriepustná. Nebude to ale nič ľahké.“

Slováci v Bosne hrali so súperom dlho vyrovnanú partiu, nezvládli iba záverečnú fázu a v nej domáci odskočili na štyri góly. „Rozhodla päťminútovka, kde sme stratili niekoľko lôpt. Proti takému súperovi sa to nevypláca. V tom bol jediný rozdiel. Inak sme sa tam dobre držali až do 55. minúty, no potom prišla hluchá päťminútovka. Bosna je veľmi silný súper, musíme byť sústredení od prvej do poslednej minúty. Urobíme všetko pre to, aby sa to podarilo,“ vyhlásil Štochl.

Recept na stredu načrtol Ľubomír Ďuriš, spojka domácej Sporty Hlohovec: „Opäť musíme rovnako ako v predchádzajúcich zápasoch vychádzať z dobrej obrany a hrať na protiútoky. U nich vlani rozhodla až záverečná desaťminútovka, kde sa utrhli na štyri góly a to sa v takýchto vyrovnaných zápasoch nemôže stať. Musíme sa teraz vyvarovať ľahkých chýb, ľahkých strát, lebo Bosna to hneď využije.“

Môže vás zaujímať:

Vydarené VIDEO, ktoré by mal vidieť každý Hlohovčan: Tento šport si to u nás zaslúži!

Lipták pred vrcholom kvalifikácie riešil problémy v kádri: Šancu dostanú ďalší hráči Hlohovca!

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie