Futbal

Futbalisti AS Trenčín deklasovali v prvom zápase semifinále 47. ročníka Slovenského pohára - Slovnaft Cupu na domácej pôde MFK Ružomberok 5:1. Hetrikom sa blysol Gino Van Kessel. Odveta je na programe o týždeň - v stredu 13. apríla o 17.00 h v Ružomberku.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Ružomberka Ladislav Pecko po výbuchu v Trenčíne: Vysoko sme vyleteli a hlboko sme padli

AS Trenčín – MFK Ružomberok 5:1 (2:0)

Góly: 25., 68., 82. Van Kessel, 3. Kalu, 65. Skovajsa – 62. Zošák (z 11 m). Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Kleščík – Rosa, J. Maslo, Sapara, Zošák, 1846 divákov

Trenčín: Šemrinec – Kleščík, Skovajsa, Lawrence, Madu – Koolwijk (81. Opatovský) – Van Kessel, Bero, Rabiu (73. Holúbek), Kalu – Maierhofer (58. Guba)

Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Boszorád – Gerát (78. Gal Andrezly), Nagy – Kučera (21. Faško), Ďubek (54. Sapara), Zošák – Lačný

Domáci tím od úvodných minút udával tempo a expresne rýchlo sa dostal do vedenia. Už v 3. minúte potrestal chybu obrany Kalu, položil si aj brankára a do odkrytej brány strelil úvodný gól zápasu. Hra sa presunula do stredu ihriska a ani jeden z tímov si nedokázal vytvoriť vyloženú gólovú šancu. Až v 17. min Van Kessel pristavil loptu pre Koolwijka. Jeho strela z 20 m zasvišťala povedľa ľavého vinkla Tofiloskeho brány. V 23. min si za obranu zabehol Bero, bol však už z dobrého streleckého uhla a prihrávku na Maierhofera odvrátila obrana na rohový kop. O dve minúty to už domácim vyšlo. Rabiu poslal Van Kessela do nájazdu a ten hoci bol tiesnený nemal problém streliť druhý gól Trenčína. Hneď v nasledujúcej minúte sa situácia takmer zopakovala. Van Kessel bežal na Tofiloskeho takmer od polovice ihriska. Macedónsky gólman však tento raz zasiahol. Po polhodine hry mohol predsa len zasadiť tretí gólový klinec do ružomberskej brány Lawrence. Odrazenú loptu z päťky dobre netrafil. Ružomberská snaha poväčšinou končila zväčša na šestnástke alebo bol odpískaný ofsajd.

Hostia spod Čebraťa vyrukovali do druhého polčasu so zvýšenou aktivitou. Viac ako na podporu ofenzívy sa sústredili na intenzitu v osobných súbojoch. Hre chýbal spád a vytratila sa nápaditosť akcii na oboch stranách akoby mali Trenčania nahrané a Ružomberčania nevedeli nič produktívne vymyslieť. Až v 61. min dostal zápas nový náboj. Skovajsa v šestnástke fauloval Lačného a pokutový kop s prehľadom premenil Zošák. O tri minúty obranca Trenčína chybu napravil, keď po centrovanej lopte zblízka hlavou prinavrátil Trenčanom dvojgólové vedenie. V 68. min už obhajca pohára viedol trojgólovým rozdielom. Van Kessel mohol síce prihrať lepšie postavenému Berovi, ale z 20 metrov vypálil a ideálne trafil ľavý horný roh Tofiloskyho svätyne. V 73. min Guba poslal mäkučký center, do ktorého sa vložil Rabiu. Z pár krokov hlavou trestuhodne minul bránu. Desať minút pred záverečným hvizdom Van Kessel odmietol hetrik, keď Holúbekovu strelu Tofiloski vyrazil rovno pred holandského rýchlika. O minútu už nezaváhal, keď Trenčania vybojovali loptu a Van Kessel cez otvorenú obranu nemal problém k žrdi upraviť na konečných 5:1. Vedúci tím Fortuna ligy a obhajca double má pred odvetou výbornú pozíciu na postup do trnavského finále Slovnaft Cupu.

Martin Ševela, tréner Trenčína: „Vstup do zápasu sa nám vydaril. Dali sme gól, pokračovali sme v našej dominantnej hre a podarilo sa nám streliť druhý gól. Do druhého polčasu sme nevstúpili dobre, prvá pätnásťminútovka z našej strany nebola podľa mojich predstáv. Súper strelil kontaktný gól a paradoxne tento moment nás nakopol k väčšej aktivite, ktorú sme pretavili do gólov a zostalo ešte pár nevyužitých šancí na našej strane. S výsledkom sme spokojní, ale čaká nás ešte odveta.“

Ladislav Pecko, tréner Ružomberka: „Veľmi vysoko sme vyleteli a hlboko sme padli. V pohári sme si zahatali cestu do finále.“