Webnoviny - Svet

Tréningový kemp Phoenixu začal bez Gretzkého

WEBNOVINY.SK

PHOENIX 13. septembra (WEBNOVINY) – Tím zámorskej hokejovej NHL Phoenix Coyotes začal svoj predsezónny tréningový kemp bez hlavného trénera Wayna Gretzkého. „Jeho pozíciu v tíme musíme určiť. Momentálne je stále hlavným trénerom. Vzhľadom na blížiace sa súdne konanie a spor o vlastníctve klubu sa Wayne asi rozhodol, že si všetko prehodnotí. Dočasným koučom bude teda Ulf Samuelsson,“ povedal generálny manažér Coyotes Don Maloney.

Heatleyho epocha v Ottawe sa skončila

Kanadský hokejista Dany Heatley sa napokon predsa len dočkal výmeny. Novú sezónu 2009/2010 už nezačne v Ottawe, ale v San Jose. Sharks ho získali v rámci výmeny za Milana Micháleka, Jonathana Cheechooa a právo výberu v 2. kole draftu. „Už sa teším na pôsobenie v Sharks. Chcem poďakovať všetkým v Ottawe od funkcionárov po fanúšikov. Prežil som v tomto meste skvelé štyri roky,“ povedal vo svojom stanovisku Heatley, ktorý požiadal o výmenu zo Senators, keďže sa v tíme necítil dostatočne využitý.

Funkcionári oboch klubov pracovali na výmene už dlhšie, napokon ju dotiahli v piatok a v sobotu. Definitívnu zhodu dosiahli až po tom, čo San Jose ponúklo aj Micháleka. O Heatleyho sa predtým zaujímal aj Edmonton, pripravovanú transakciu však na základe klauzuly vo svojom kontrakte o vyjadrení sa zamietol.

Ottawa výmenou za Heatleyho získala dvoch zaujímavých hráčov. Michálek odohral v NHL 317 stretnutí s bilanciou 91 gólov a 123 asistencií, Cheechoo mal v uplynulom ročníku bilanciu 12 presných zásahov a 17 prihrávok.

Heatley sa v tejto sezóne, ak nepostúpia oba tímy do finále Stanleyho pohára, ako hráč Sharks do Ottawy nevráti, mužstvá sa stretnú jedine 1. decembra v San Jose.

Fletcher aj naďalej poradcom v Toronte

Cliff Fletcher zostáva pôsobiť aj naďalej v tíme hokejovej NHL Toronto Maple Leafs, s manažmentom predĺžil zmluvu o tri roky a bude aj naďalej poradcom. Maple Leafs urobili pred sezónou pár zmien vo svojich štruktúrach, ktoré sa dotkli predovšetkým skautov. Pomáhať pri vyhľadávaní talentov budú „po novom“ aj Steve Kasper a Rob Cowie, ktorí majú skúsenosti z NHL. Novým riaditeľom pre hráčske otázky sa v Maple Leafs stal Jim Hughes.

SITA_AP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM