Webnoviny - Svet

Trinásťročný Rus našiel fľašu s odkazom spred 25 rokov

WEBNOVINY.SK

Ilusrtračné fotoFoto: SITA/APBRATISLAVA 30. marca (WEBNOVINY) – Takmer štvrť storočia trvalo, kým sa odkaz vo fľaši od istého nemeckého chlapca dostal k niekomu, kto by si ho prečítal a odpovedal naň. Trinásťročný ruský chlapec sa s rodičmi prechádzal na pláži pri Baltskom mori, keď v piesku spozoroval lesklý predmet – fľašu. Vo vnútri našiel odkaz v nemčine a keďže jeho otec vedel po nemecky, preložil mu ho. Na odkaze bolo napísané:

„Moje meno je Frank a mám päť rokov. Môj otec a ja cestujeme na lodi do Dánska. Ak nájdeš tento list, napíš mi a ja ti odpíšem“. V liste z roku 1987 bola teda napísaná aj adresa. Pisateľom bol dnes 29-ročný Frank Üsbeck, ktorého rodičia na adrese z listu stále bývajú a tak mu chlapec z Ruska odpísal.

„Nemohol som tomu uveriť,“ povedal Üsbeck v rozhovore pre AP. Na cestu do Dánska si ledva pamätá a poznamenal, že list vlastne napísal jeho otec. Ruský chlapec sa s Üsbeckom už stihol porozprávať aj prostredníctvom internetu. Napriek dohadom o 24-ročnom putovaní fľaše po Baltskom mori je pravdepodobnejšie, že fľaša bola roky schovaná v piesku.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM