Webnoviny - Svet

Trnavská arcidiecéza ide podnikať

WEBNOVINY.SK

Foto: TRNAVA 24. septembra (WEBNOVINY) – Predĺženou rukou a zároveň ochranným štítom trnavského arcibiskupa Róberta Bezáka v ekonomickej agende arcidiecézy má byť spoločnosť Ninett s r.o., ktorej stopercentným vlastníkom je Rímskokatolícka cirkev, Trnavská arcidiecéza.

Podľa hovorkyne arcidiecézy Margity Vanovčanovej arcibiskup Róbert Bezák pokračuje v zmenách v riadení arcidiecézy v súlade s víziou, ktorú prezentoval pri nástupe do funkcie. Jedným z jeho cieľov bolo vybudovať modernú cirkevnú inštitúciu 21. storočia, ktorá by bola flexibilná, reagujúca na požiadavky veriacich i neveriacich a ktorá by niesla zodpovednosť za svoje vlastné aktivity.

Prvými zo zmien boli zmeny organizačnej štruktúry, audit účtovníctva arcidiecézy a elektronizácia. ,,Takto chápaná cirkevná inštitúcia by sa ďalej mala stať sebestačnejšou vo financovaní a svoje obchodné aktivity by mala transparentne preukazovať. Takisto chce konať otvorene a zodpovedne vo vzťahu k obchodným partnerom,“ uviedla Vanovčanová.

Medzi úlohy a povinnosti spoločnosti Ninett s r.o. bude patriť aj vyhľadávanie partnerov pre financovanie arcidiecézy prostredníctvom rôznych grantov, výziev a sponzoringu a zabezpečovanie výberových konaní pre Arcibiskupský úrad s cieľom znížiť náklady na jeho prevádzkovanie. Spoločnosť Ninett s r.o. bude vykonávať aj marketingovú, vydavateľskú a distribučnú činnosť.

Obchodný register zverejnený na internete zatiaľ spoločnosť Ninett neregistruje.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM