Monika Hanigovská Kultúra

Trnavské divadlo prvýkrát otvára svoje brány: Deň otvorených dverí s lákadlami

V premiére sa takto verejnosti otvorí Divadlo Jána Palárika v Trnave. Organizátori pripravili bohatý program pre malých ale aj veľkých.

Ilustračný obrázok k článku Trnavské divadlo prvýkrát otvára svoje brány: Deň otvorených dverí s lákadlami
Foto: Monika Hanigovská / Zdroj: Dnes24.sk

Divadlo Jána Palárika pod vedením novej riaditeľky Zuzany Šajgalíkovej otvorí svoje brány už tento mesiac. 29.septembra 2018 sa prvýkrát uskutoční Deň otvorených dverí.

Návštevníci sa môžu tešiť na zaujímavý program. Vstup bude bezplatný. Pozrite sa, čo prezradila marketingová manažérka a riaditeľka divadla k DOD.

„Pre nadšencov nášho divadla sme si pripravili aktivity, ktoré asi každý od DOD očakáva, ale v našom podaní budú mať niečo navyše. Veríme, že tak splníme očakávania, ale aj príjemne prekvapíme,“ hovorí na margo DOD marketingová manažérka Lucia Turňová.

Prehliadky, burza, dvor aj talkshow

Od 14.00 hod. si diváci môžu pozrieť zákulisie divadla v rámci organizovaných prehliadok, pričom sa ocitnú priamo na otvorenej skúške pripravovanej inscenácie s názvom Neprebudený. Ako informujú organizátori, v Zrkadlovej sále bude prebiehať burza, kde fanúšikovia nájdu plagáty, bulletiny či rekvizity z obľúbených hier.

Návštevníci DOD si budú môcť vyskúšať aj kostýmy, v ktorých zapózujú pred objektívom v zábavnom fotokútiku.

Bohatý program si užijú aj najmenší. „V prípade pekného počasia budú aktivity pre deti prebiehať na nádvorí divadla pod názvom Ateliér DVOR. Pre deti budú pripravené tvorivé dielne, v ktorých môžu maľovať alebo vyrobiť si malý suvenír,“ prezrádzajú ďalej organizátori.

Za hudobného doprovodu

Bodkou za záverečným programom bude o 18.00 hod. talkshow herca Michala Jánoša Pred oponou s novou riaditeľkou divadla a trnavským županom Jozefom Viskupičom, za hudobného doprovodu tradičnej divadelnej kapely Gesamtkunstband v zložení Juraj Bielik, Tomáš Vravník, Martin Križan a Silvia Soldanová.

„V mene svojom, aj v mene kolegov, by som chcela všetkých pozvať na náš deň otvorených dverí. Strávte s nami sobotu a nadýchnite sa sveta divadla,“ takto pozvala a vyzvala záujemcov riaditeľka Zuzana Šajgalíková.

Občerstvenie pre účastníkov DOD bude zabezpečené v priestoroch divadla. Presný časový harmonogram DOD bude zverejnený niekoľko dní pred podujatím.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM