Správy Regióny

Trnavský kraj zmodernizuje stredné školy: Do opráv investuje 4,7 milióna eur

Tento rok kraj prikročil celkovo k 41 modernizačným a rekonštrukčným projektom na školách.

Ilustračný obrázok k článku Trnavský kraj zmodernizuje stredné školy: Do opráv investuje 4,7 milióna eur
Foto: Júlia Vargová / Zdroj: Dnes24.sk

Na modernizáciu a rekonštrukciu budov stredných škôl vyčlenil Trnavský samosprávny kraj (TTSK) na rok 2019 sumu 4,7 milióna eur. Finančné prostriedky smerujú na rekonštrukcie internátov, telocviční, modernizácie učební, opravy fasád, kotolní, sociálnych zariadení a podobne.

„Keďže sme si určili vzdelávanie ako prioritu, využívame letné mesiace na to, aby sme zlepšili podmienky na stredných školách, ktoré sú v našej zriaďovateľskej pôsobnosti. Na tento rok sme v rozpočte vyčlenili najväčší balík financií práve na rekonštrukcie a modernizácie školských budov,“ uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

V roku 2019 TTSK prikročil celkovo k 41 modernizačným a rekonštrukčným projektom na školách po celom kraji. Okrem iných vynoví internát na Strednej zdravotníckej škole v Trnave, vybuduje výťah pre zdravotne postihnutých žiakov na gymnáziu v Dunajskej Strede a bezbariérový vstup v Senici.

Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Piešťanoch bude mať novú strechu za 600 000 eur, Stredná odborná škola (SOŠ) rozvoja vidieka v Dunajskej Strede dostane novú kotolňu za 474 000 eur, nové okná bude mať Obchodná akadémia v Hlohovci i SOŠ v Rakoviciach. Rekonštruuje sa aj kuchyňa na Strednej zdravotníckej škole v Skalici v sume 218 000 eur.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie