Webnoviny - Svet

Trnka tvrdí, že sa o vláde dehonestujúco nevyjadroval

WEBNOVINY.SK

Podpredseda NR SR Robert Fico a generálny prokurátor Doboslav Trnka (vpravo).Ilustračné foto/Ľudovít VaniherBRATISLAVA 5. mája (WEBNOVINY) – Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka si nemyslí, že by sa na adresu vlády, poslancov či politikov všeobecne vyjadroval dehonestujúco, hrubo či škaredo.

„Ak by som mal v dnešnej dobe korigovať svoje slová troška pejoratívneho charakteru, tak asi by som ich skorigoval, ale až potom, čo by verejnosť, aj národ, aj vy osobne ste mali možnosť zhliadnuť celú nahrávku,“ povedal dnes na výbore pre ľudské práva poslancovi Petrovi Zajacovi (OKS, člen klubu Most-Híd).

Trnka členom výboru povedal, že televízia Markíza, ktorej v rozhovore na adresu niekoľkých koaličných poslancov povedal, ako sa „trtošili a pregrcávali“, zostrihala 38-minútový rozhovor. „Už viem, na čí pokyn a už viem, ktorí redaktori a šéfredaktori spravili naschvál 13-sekundový výcuc ešte so sekvenčným televíznym spomalením, ak máte záujem, pán poslanec, pozrieť si to celé a skonštatovať, či som niekomu prikláňal stranu alebo neprikláňal, venujem vám kompletný záznam, ktorý sa mi krvopotne podarilo zohnať,“ povedal Zajacovi.

Koaliční členovia výboru Trnkovi oponovali, že v televízii je možné zostrihať všeličo, ale zmienené výrazy v rozhovore odzneli, čo nemožno odškriepiť. Zajac sa dnes Trnku pýtal, či sa generálna prokuratúra zaoberala týmito jeho, podľa Zajaca dehonestujúcimi, vyjadreniami a „či ste sa nestali viac opozičným politikom ako prokurátorom“.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM