Webnoviny - Svet

Tržby cargo-partner SR vzrástli na takmer 40 miliónov eur

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto AP Photo/dapd/ Axel HeimkenBRATISLAVA 22. júna (WEBNOVINY) – Špedičná spoločnosť cargo-partner SR, s. r.o., ktorá sa zaoberá leteckou, námornou a kamiónovou prepravou a logistikou, prepravila v roku 2010 tovar v celkovom objeme 113,64 tis. ton, čo predstavuje medziročný nárast o 31%.

Firma vlani zabezpečila celkovo 38,47 tis. prepráv, pričom ich počet vzrástol o 30 %. Spoločnosť zaznamenala v uplynulom roku aj zvýšenie tržieb, ktoré dosiahli hodnotu 36,9 mil. eur.

"V tomto trende chceme, samozrejme, pokračovať a v roku 2011 očakávam ďalší dvojciferný rast. Verím, že sa tak stane aj vďaka pripravovaným novinkám,“ informoval agentúru SITA konateľ spoločnosti cargo-partner na Slovensku Tibor

Námornou dopravou vlani firma prepravila 8 525 kontajne­rových jednotiek. Pri bežnej dĺžke kontajnera šesť metrov by tieto kontajnery vytvorili rad dlhý 51 kilometrov. Objem leteckej prepravy dosiahol 4 665 ton. Na prepravu tohto množstva tovaru by napríklad bolo potrebné 39 najväčších nákladných lietadiel Boeing 747 s prepravnou kapacitou 120 ton.

Nové centrum Dunajskej Strede

V súčasnosti cargo-partner stavia nové logistické centrum v susedstve kontajnerového terminálu Metrans v Dunajskej Strede, ktoré poskytne priestor na uskladnenie 50 tis. paliet tovaru. Okrem toho má cargo-partner svoje pobočky v Bratislave, Košiciach a Žiline.

Spoločnosť cargo-partner je medzinárodná špedícia so zastúpením v osemnástich krajinách Európy, deviatich krajinách Ázie a v USA. Pôsobí na území celého sveta a špecializuje sa na poskytovanie komplexných služieb v oblasti prepravy a skladovania tovaru. Dcérska spoločnosť v Bratislave bola založená v roku 1993 a patrí medzi najväčšie špedičné firmy na Slovensku. Firma cargo-partner SR, s.r.o. má základné imanie 829,85 tis. eur, jej spoločníkom je rakúska spoločnosť Multi Transport und Logistik Holding AG so sídlom vo Fischamende pri Viedni.

Zvyšujúci sa trhový podiel a rast výkonov dosiahla firma zabezpečovaním leteckej, námornej a cestnej prepravy pre medzinárodných aj domácich zákazníkov. Služby cargo-partner sú popritom zamerané aj na optimalizáciu skladovacích kapacít a outsourcing logistiky. Pri všetkých druhoch prepravy cargo-partner poskytuje svojim zákazníkom možnosť online sledovať pohyb zásielok 24 hodín denne na webovej stránke www.cargo-partner.com a Door-to-Door servis. Spoločnosť zabezpečuje aj doplnkové služby ako je tranzitné poistenie či colnodeklaračné služby.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM