Rôzne

Ťukanec na parkovisku? Polícia radí, ako postupovať v prípade nárazu do cudzieho auta

Situácia, ktorá sa môže stať každému vodičovi. Preplnené parkoviská, množstvo áut a časová tieseň. Aj tieto aspekty môžu zapríčiniť, že v chvíľke nepozornosti niekomu mierne nabúrame do zaparkovaného auta.

Zdroj: Facebook

Slovenská polícia je už dlhšiu dobu aktívna na sociálnej sieti Facebook. Okrem tradičných informácií o najnovších prípadoch a svojej činnosti zverejňuje aj dôležité rady.

Muži zákona sa aktuálne zamerali na častý problém slovenských vodičov. V prípade „ťukanca“ na parkovisku sa množstvo vodičov preľakne a z miesta škodovej udalosti ujde. Spôsobiť si tak môžu nemalé problémy. Poškodenému vodičovi napokon ostanú len oči pre plač.

Neraz je veľmi problematické dopátrať sa majiteľa poškodeného auta. Pokiaľ sa nachádzate na parkovisku nákupného centra alebo športovej haly, môžete využiť služby informačného centra a majiteľa vozidla si jednoducho nechať privolať. Ak takýto postup nie je možný a majiteľa poškodeného auta sa neviete dopátrať, nie je nič jednoduchšie, ako zavolať na známu linku 158.

POZOR: Ak z miesta škodovej udalosti odídete bez informovania majiteľa druhého auta, táto udalosť sa bude automaticky klasifikovať ako dopravná nehoda. V tom prípade už môžete dostať pokutu od 300 do 1300 eur a hrozí vám aj zákaz činnosti viesť motorové vozidlo na 12 až 60 mesiacov.

Viac informácií o postupe po „ťukanci“ na parkovisku vám prináša polícia v najnovšom videu.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM