Webnoviny - Svet

Turčianske Teplice plánujú pre Gorilu nevyužívať banku Penty

WEBNOVINY.SK

TURČIANSKE TEPLICE 9. februára (WEBNOVINY) – Primátor Turčianskych Teplíc Michal Sygút vyzýva finančnú skupinu Penta, aby dôveryhodným a zrozumiteľným spôsobom vysvetlila podozrenia z netransparentných obchodov v kauze Gorila.

Ak tak do jedného týždňa neurobí, primátor presmeruje tok podielových daní z Prima banky, ktorej majoritným vlastníkom je Penta, do inej banky.

Väčšina podielových daní samospráv tečie podľa Sygúta práve cez Prima banku, v roku 2012 to má byť viac ako 1,2 miliardy eur a konkrétne pre mesto Turčianske Teplice vyše 1,8 milióna eur. K podobnému kroku preto Sygút vyzýva aj ostatných primátorov a starostov. V piatok na túto tému organizuje tlačovú besedu pod názvom „Nekŕmme slovenské gorily“.

„My kategoricky popierame to, že by obsah dokumentov Gorila bol pravdivý. A myslím si, že práve v budúcom týždni budeme pripravení predložiť veľmi detailnú analýzu tohto dokumentu, ktorá bude jasne vyvracať obvinenia, ktoré sú voči nám, či už mediálne alebo aj prostredníctvom verejných činiteľov, vznášané, a dávajú nás do súvislosti s korupčným konaním. Predpokladám, že keď sa verejnosť oboznámi s týmto veľmi detailným dokumentom, ktorý predložíme, tak takéto nejaké reakcie, ako naznačuje pán primátor, budú bezpredmetné,“ povedal pre agentúru SITA hovorca Penty Martin

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM