Turnaj Vlada Dzurillu: Slováci zdolali USA

Ilustračné foto SITA PIEŠŤANY 13. februára (WEBNOVINY) – Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov úspešne ukončila svoje účinkovanie na Turnaji Vlada Dzurillu v Piešťanoch, keď v sobotňajšom zápase zvíťazila nad výberom USA do 17 rokov 5:3. Po predchádzajúcej výhre nad Švajčiarskom (5:4 po sam. nájazdoch) a prehre s Nemeckom (4:5 po sam. nájazdoch) obsadili nakoniec slovenskí reprezentanti na turnaji druhé miesto. Mladí Slováci išli v sobotňajšom dueli v prvej tretine do dvojgólového vedenia, americkí hokejisti znížili v 17. min zásluhou Bardreaua. Na ďalší gól Slovákov v podaní Cingela v 28. min odpovedal o tri minúty neskôr hosťujúci Gacek. Reprezentantom s dvojkrížom na hrudi sa ešte do druhej prestávky podarilo odskočiť svojmu súperovi na rozdiel dvoch gólov, tešil sa Matoušek. V záverečnej tretine pridali oba tímy po jednom góle a Slováci si pripísali druhé víťazstvo na turnaji. Víťazom turnaja sa stala reprezentácia Nemecka.

Turnaj Vlada Dzurillu v Piešťanoch:

Švajčiarsko „18“ – Nemecko „18“ 4:5 (1:2, 1:3, 2:0) Góly: 20. G. Haas, 34. Martschini, 43. Lammer, 50. S. Bärtschi – 5. a 26. Mapes, 18. Höfflin, 37. Moosberger, 38. Schäffler

Slovensko „18“ – USA „17“ 5:3 (2:1, 2:1, 1:1) Góly: 12. Šimčák (Trška, Rožník), 16. Rožník (Trška, Marinčin), 28. Cingel, 37. Matoušek (Cingel, Čajkovský), 56. Cingel (Rožník, Trška) – 17. Bardreau, 31. Gacek, 48. Boyd. Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: Biggs na 10 min za nešportové správanie, Bardreau (obaja USA) na 10 min za hrubosť, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, J. Konc – Tvrdoň, Šefčík

Andrej Výboh (tréner SR „18“): „Posledný prípravný turnaj pred aprílovými MS tejto vekovej kategórie splnil svoj cieľ. Otestovali sme výkonnosť hráčov zaradených do systému prípravy v tíme Orange 20, ako aj troch hráčov z kategórie do 17 rokov. S výkonmi v jednotlivých stretnutiach som spokojný. Postupne gradovali a proti USA to bol určite najlepší výkon na turnaji. Mrzí nás nešťastná prehra s Nemeckom po samostatných nájazdoch, ktorá nás stála víťazstvo na Turnaji Vlada Dzurillu. No Nemci aj Švajčiari boli silní súperi, a o rok mladší Američania tiež ukázali svoju kvalitu. Začína sa črtať nominácia na MS. Hráčov dlhodobo sledujeme a skúšame, takže už vidieť zohratosť medzi jednotlivými obrannými dvojicami, aj útočnými trojicami. Príjemný prekvapením bola trojica sedemnástkarov. Najmä Čerešňák si svojimi výkonmi zažiadal o nomináciu. Škoda zranenia Tvrdoňa, ktorý turnaj nedohral, no o jeho talente tiež niet pochýb.“