Webnoviny - Svet

Tyran škrtil svojho syna a zmlátil jeho matku, už je v cele

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 17. septembra (WEBNOVINY) – Tyrana, ktorý škrtil svojho 16-ročného syna a zmlátil svoju manželku, policajti obvinili z nebezpečného vyhrážania. Incident sa stal v stredu 12. septembra v Senici.

Ako uviedol pre agentúru SITA trnavský policajný hovorca Michal Hanus, po slovnej hádke začal 45-ročny muž zo Senice – Kunova v detskej izbe škrtiť svojho syna a vyhrážal sa mu, že ho zabije.

Syna sa snažila chrániť jeho 44-ročná matka a dala agresívnemu otcovi facku. Ten ju vzápätí fyzicky napadol. Potom ju sotil, v dôsledku čoho spadla na zem a zranila sa v oblasti rebier.

V ďalšom útoku mu zabránila privolaná policajná hliadka. Podľa Hanusa policajti zistili, že nešlo o prvý mužov útok na rodinu, agresívny muž bol už v minulosti trestaný. Momentálne sa nachádza vo väzbe. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Polícia apeluje na ženy, matky, ktoré sú, alebo opakovane boli vystavené podobnému konaniu zo strany svojich partnerov alebo manželov, aby toto konanie nepodceňovali a o probléme sa pozhovárali s dôveryhodnou osobou.

„Problém netreba odkladať, pretože násilie neprestane samo od seba, naopak, má stupňujúcu tendenciu. Netreba váhať a ďalšiemu konaniu zabrániť včasným nahlásením na polícii,“ vysvetlil Hanus.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM