Učiteľky vyhrnuli rukávy: Malých Žiarčanov prekvapí nezvyčajná cesta do škôlky, FOTO

Učiteľky zo žiarskej škôlky sa počas dovolenkového obdobia rozhodli spestriť deťom každodennú rutinu. Do práce sa pustili vlastnými rukami.

Barbara Dallosová

Kolektív „7. MŠ“ na ulici Dr. Janského č. 8 využil letné dni a čas dovoleniek efektívne. Učitelia aj s pomocou niekoľkých rodičov spojili sily, nakúpili farby, a pustili sa do sivej cestičky, ktorú merajú žiarski škôlkari do svojich tried každé ráno.

Chodníky na školskom dvore po novom hýria farbami a ako vysvetlila Miroslava Miklová z pedagogického kolektívu, nie je to len estetická úprava. Viaceré z malieb môžu deti aj pohybovo využiť.

,,Kúpili sme kvalitné farby na chodníky, vybrali motívy, pripravili makety a pustili sme sa do práce. Maľovalo sa dva týždne a výsledok naozaj stojí za to. Už teraz sa tešíme, ako budú 4. septembra žiariť deťom očká, keď sa budú po dlhých letných prázdninách vracať späť do svojej škôlky," hovorí Miklová s tým, že financie na realizáciu nápadu čerpali z úspor OZ pri VII. MŠ. Ako dodala, okrem veselšieho školského dvora sa deti dočkajú aj nových odrážadiel a kolobežiek. Škôlka totiž uspela v grantovom programe Národnej banky slovenska (NBS).

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame