Webnoviny - Svet

Udelenie Ceny Centrope 2011

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 14. septembra (WBN/PR) – Cezhraničný región CENTROPE (www.centrope.com, www.mycentrope.com) v srdci Európy žije spoluprácou. Nielen politici z partnerských regiónov a miest v Rakúsku, na Slovensku, v Českej republike a Maďarsku sa pravidelne stretávajú na rokovaniach o budúcnosti tohto regiónu, mnohé podniky a inštitúcie, ale aj jednotlivci navzájom.

Mesto Viedeň a krajinská banka Raiffeisenlan­desbank NÖ-Wien založili v roku 2007 spolu s veľvyslanectvami Slovenskej republiky, Českej republiky a Maďarska tradíciu Ceny Centrope ako ocenenie individuálnych zásluh za angažovanú prácu v tomto stredoeurópskom regióne. Cena je dotovaná sumou 10.000 eur a minulý týždeň bola na viedenskej radnici udelená už po piatykrát a slávnostne odovzdaná Petrovi Kotyzovi z Brna za jeho neochvejné snahy o partnerstvo medzi Brnom a Schwechatom.

Petr Kotyza je predsedom vysokoškolského klubu Brnenskej univerzity a riaditeľom večernej školy a detskej škôlky v Brne a už sedem rokov pozýva na prázdninové pobyty na Južnú Moravu deti zo Schwechatu, ktoré by si inak takúto zahraničnú dovolenku nemohli dovoliť. Peniaze na to zháňa všade alebo financuje tieto pobyty z vlastného vrecka. Adresátom tohtoročnej Ceny Centrope sú tak v prenesenom slova zmysle deti a mládež – generácia, ktorej bude patriť aj budúcnosť v Centrope.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM