Webnoviny - Svet

UEFA predĺžila vzájomnú spoluprácu s Adidasom

WEBNOVINY.SK

NYON 22. septembra (WEBNOVINY) – Spoločnosť Adidas a Európska futbalová únia (UEFA) oznámili predĺženie vzájomného dlhodobého partnerstva na majstrovstvá Európy v rokoch 2012 a 2016, ako aj všetky ostatné zápasy národných reprezentačných mužstiev na obdobie rokov 2010 až 2017 v rámci programu UEFA Eurotop.

Na základe novej zmluvy bude Adidas naďalej figurovať ako dodávateľ oficiálnych zápasových lôpt pre všetky spomenuté turnaje. Počas stanoveného obdobia poskytne Adidas vybavenie pre prevádzkový personál, organizátorov, rozhodcov, dobrovoľníkov a podávačov lôpt pri všetkých zápasoch reprezentačných mužstiev v Európe.

„Spoločnosť Adidas sa stala jasným víťazom majstrovstiev Európy 2008 a v tomto úspechu chceme pokračovať dlhodobým predĺžením zmluvy s UEFA pri príležitosti jedného z najväčších športových podujatí na svete. Doterajšie pôsobenie spoločnosti Adidas v úlohe silného partnera UEFA trvá už tri desaťročia a naďalej bude zohrávať dôležitú úlohu v rámci našej stratégie zameranej na budúce rozšírenie pozície najvýznamnejšieho marketingového partnera v oblasti futbalu na svete,“ povedal na margo predĺženia spolupráce výkonný riaditeľ a predseda skupiny Adidas Herbert Hainer. Generálny sekretár UEFA David Taylor doplnil: „Veľa pre nás znamená skutočnosť, že prvá partnerská dohoda, ktorú môžeme ohlásiť v súvislosti s ME 2012, sa týka práve spoločnosti Adidas. UEFA predstavuje predovšetkým futbal ako taký a tento krásny šport je tiež jadrom obchodnej činnosti spoločnosti Adidas, ktorá zosobňuje vedúcu futbalovú značku v kategórii športového tovaru. Európsky šampionát je pre sponzorov veľmi dôležité a lákavé podujatie a každému z nich záleží na tom, aby sa jeho meno skloňovalo v súvislosti s touto športovou lahôdkou. Tento rok oznámime aj podpísanie ďalších dohôd, o ktorých sa momentálne rokuje. Sme presvedčení, že program globálneho sponzoringu uzavrieme do leta 2010.“

Dohoda UEFA Eurotop zahŕňa okrem ME 2012 a 2016 spoluprácu s UEFA na všetkých zápasoch reprezentačných mužstiev, vrátane turnajov ako ME hráčov do 21 rokov (2011, 2013, 2015 a 2017) a ME žien v roku 2013 a 2017, ako aj podporu mnohých vzdelávacích kurzoch pre trénerov a rozhodcov až do konca roku 2017.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM