Webnoviny - Svet

Ukrajinskí politici gratulovali Kličkovi

WEBNOVINY.SK

Víťazom dlho očakávaného súboja pästiarskych ťažkotonážnych šampiónov sa v noci zo soboty na nedeľu stal Vladimir Kličko, Radosť s triumfu rozhodne neskrýval.Foto: SITA/APKYJEV 3. júla (WEBNOVINY) – Ukrajinskí politickí lídri v nedeľu gratulovali pästiarovi Vladimirovi Kličkovi, ktorý v dlho očakávanom súboji ťažkotonážnych šampiónov zdolal v Hamburgu v noci zo soboty na nedeľu Brita Davida Haya na body.

Tridsaťpäťročný Kličko pridal po víťazstve do svojej vitríny úspechov k titulom majstra sveta vo verziách IBF, IBO, WBO aj triumf verzie WBA, o ktorý prišiel jeho o päť rokov mladší súper.

„Milióny divákov a fanúšikov na celom svete boli svedkami tohto pamätného okamihu, keď ste sa stali šampiónom prestížnej medzinárodnej organizácie profesionálneho boxu,“ gratuloval mladšiemu z bratov Kličkovcov ukrajinský prezident Viktor Janukovič.

Pridal sa tiež premiér Mikola Azarov, ktorý Kličkovo víťazstvo opísal ako „fantastický úspech“ demonštrujúci nezlomné kvality ukrajinského národného charakteru: „Ukázali ste vynikajúci schopnosti, výdrž a nezdolateľného ducha. Bola to fantastická ukážka ukrajinského národného charakteru.“

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM