Svet Správy Rôzne Zo zahraničia Cestovanie

Upozornenie turistom: Ministerstvo neodporúča cestovať do niektorých oblastí v Egypte

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR odporúča necestovať do určitých oblastí v Egypte.

Ilustračný obrázok k článku Upozornenie turistom: Ministerstvo neodporúča cestovať do niektorých oblastí v Egypte
Zdroj: TASR

Na severnom Sinaji platí výnimočný stav a tiež aj zákaz nočného vychádzania. „Túto časť Egypta, ako aj západné územia hraničiace s Líbyou, považuje ministerstvo dlhodobo za rizikové a dôrazne odporúča slovenským občanom, aby do uvedených oblastí necestovali,“ informuje o tom MZVaEZ SR na internetovej stránke.

Ministerstvo zahraničných vecí považuje za bezpečné letoviská pri Červenom mori, konkrétne letoviská Hurghada, Safaga, Marsa Alam a Šarm aš-Šajch.

Radí však občanom, aby trávili dovolenku v rámci hotelového rezortu, kde sú ubytovaní, a vyhýbali sa verejným plážam. „Taktiež odporúčame zvážiť účasť na organizovaných výletoch alebo individuálnu turistiku do delty Nílu, Fajjúmu, ako aj južnej časti Sinajského polostrova,“ uvádza MZVaEZ SR.

Letisko Taba a priľahlé letovisko Taba Heights sa nachádzajú v oblasti spravovanej armádou. „Cesta z pomerne odľahlého letiska do turistického letoviska Taba sa vykonáva vždy v sprievode vojenského konvoja a trvá 45 až 60 minút jazdy vozidlom. Odporúčame vždy riadiť sa pokynmi cestovných kancelárií a ich delegátov,“ uviedlo ministerstvo zahraničných vecí.

Obmedzený pohyb turistov je v Líbyjskej, Západnej a Bielej púšti. Ministerstvo zahraničných vecí odporúča Slovákom v Egypte, aby boli maximálne opatrní, vyhýbali sa demonštráciám a väčším zhromaždeniam hlavne počas sviatkov a pamätných dní.

Riziko predstavujú aj vreckári a drobní zlodeji. Pri pohybe mimo turistických stredísk ministerstvo radí obliecť si nevýstredné oblečenie.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM