Webnoviny - Svet

Úrad pre dohľad chce podať žalobu a trestné oznámenie

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 23. februára (WEBNOVINY) – Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) pripravuje pre kauzu s doménou www.udzs.sk žalobu a trestné oznámenie.

Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa úradu Radoslava Muchová. Súčasne už ÚDZS požiadal o predbežné opatrenie.

"Úrad dnes na Okresnom súde v Novom Meste nad Váhom podal návrh na vydanie predbežného opatrenia, ktorým súd žiada, aby voči spoločnosti Vesmír s. r. o. prijal opatrenia týkajúce sa nakladania s doménou www.udzs.sk,"; povedala Muchová.

Hovorkyňa ÚDZS zároveň poprela dnešné tvrdenia predsedu strany Právo a spravodlivosť Petra Puškára, ktorý komunikuje v mene vlastníka domény, spoločnosti Vesmír, s.r.o. „Úrad niekoľkokrát inicioval rokovanie s pánom Puškárom o prevode vlastníckych práv k uvedenej doméne, rovnako mu niekoľkokrát zaslal návrh zmluvy, čo sa nestrelo so žiadnou odozvou,“ povedala Muchová s tým, že ÚDZS to vie preukázať. Podľa jej slov na utorkovom rokovaní úrad Puškárovi oznámil, že má stále záujem o uvedenú doménu, ale požadovanú cenu 10-tisíc až 30-tisíc eur úrad považuje za neprimeranú a na takúto dohodu nepristúpi.

Úrad sa vyjadril, že doménu nepotrebuje

„Už minulý rok som s úradom komunikoval a ten sa vyjadril, že doménu nepotrebuje. V utorok vyjadrili stanovisko, že ju stále nepotrebujú, preto ich vyzývam, aby sa postarali o veci tak, ako sú a aby neprekrúcali informácie,“ uviedol na dnešnej tlačovej konferencii Peter Puškár.

Spoločnosť Vesmír, s.r.o. doteraz umožňovala úradu prezentáciu na doméne, ktorej je držiteľom. V utorok však doterajší obsah nahradila novým. Samotný úrad pritom najprv nevedel, že nejde o hackerský útok.

Na doterajšej doméne, na ktorú odkazujú napríklad aj linky z webu ministerstva zdravotníctva, sa v utorok objavil zmenený obsah. „My občania sme dohľad nad politikmi. Sme neanonymní oprávnení voliči, ktorí už nebudú trpieť útlak a ožobračovanie politikmi a finančnými skupinami a ďalšími gorilami a zločincami. Ústava nám zaručuje zdravotnú starostlivosť. Gorily nám ju zobrali, berieme si ju späť, odmietame všetky firmy, ktoré súvisia s Pentou,“ uvádzalo sa na stránke.

Právo a spravodlivosť chce vyriešiť rómsku problematiku

Rómska problematika, ktorá vystupuje v takmer každom volebnom programe strán, je jedným z bodov volebného programu aj strany Právo a spravodlivosť. Na tlačovej besede v Bratislave to dnes uviedla členka strany Katarína Vrbová. Rómskej problematike podľa jej slov treba pomôcť a nie o nej len stále rozprávať, treba začať konať.

„Rómovia dokážu často viac, ako my ´gadžovia´, len im treba dať priestor,“ dodala. Medzi ďalšie body programu patrí podľa predsedu programovej rady strany Petra Ošvátha zmena volebného systému z pomerného na väčšinový alebo zmiešaný, pričom kandidáti budú volení v priamych voľbách dvojkolovým systémom vo volebných obvodoch krajov alebo okrskov.

„Náš program má štyri piliere, tak ako má stôl či stolička štyri nohy, aby sme stáli pevne na zemi – náš štát, naše potreby, naša ekonomika a hospodárstvo a náš priestor pre život,“ uviedol Ošváth. V rámci nich sa podľa jeho slov budú zameriavať predovšetkým na korupciu a klientelizmus v štátnej správe, projekt zníženia nezamestnanosti, verejné financie a dane a taktiež na životné prostredie alebo regionálny rozvoj.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) v utorok 21. februára nadobro prišiel o svoju doterajšiu doménu udzs.sk. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa úradu Radoslava Muchová, majiteľom domény je spoločnosť Vesmír, s.r.o., v menej ktorej s úradom komunikuje Peter Puškár, predseda strany Právo a spravodlivosť.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM