Webnoviny - Svet

Úroveň politiky kazí najviac poslanec Slota

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 7. septembra (WEBNOVINY) – Najnedôveryhod­nejším politikom na Slovensku je predseda SNS Ján Slota. Slotovi neverí viac ako 40 percent Slovákov.

Vyplýva to z výsledkov prieskumu agentúry MVK, ktorý sa uskutočnil v dňoch 23. až 29. augusta na vzorke 1 038 respondentov. Opýtaní odpovedali na otázku: „Ktorí politici spôsobujú vážne problémy a najviac kazia úroveň politiky u nás?“

Na „čiernej listine“ je aj premiérka Radičová

Predsedovi najsilnejšej koaličnej strany SDKÚ-DS Mikulášovi Dzurindovi nedôveruje takmer 24 percent, približne rovnako neobľúbená je aj jeho stranícka kolegyňa a premiérka Iveta Radičová. Minister financií Ivan Mikloš kazí úroveň slovenskej politiky podľa 21 percent občanov, približne pätina Slovákov nedôveruje ani predsedovi opozičného Smeru-SD Robertovi Ficovi.

Najobľúbenejší je bývalý premiér Fico

Bývalý premiér je však zároveň najobľúbenejším politikom. Podľa výsledkov prieskumu sa tretina opýtaných domnieva, že je seriózny a že je možné mu veriť. Druhú priečku obsadila premiérka Radičová, ktorej dôveruje takmer 26 percent ľudí. Nasleduje prezident SR Ivan Gašparovič, ktorého podporuje 18,8 percenta Slovákov a predseda koaličnej strany Most-Híd Béla Bugár, ktorému verí 15,1 percenta občanov. Viac ako jedenásťpercentnú podporu ľudí má Robert Kaliňák. Predsedu národniarov Slotu, ktorý je u Slovákov najnedôveryhod­nejší, považuje za seriózneho politika 5,2 percenta opýtaných.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM