han Zo zahraničia

USA trestajú Rusko vo VEĽKOM: Ďalšie sankcie pre viac ako TISÍC firiem a činiteľov!

Spojené štáty uvalili v piatok nové rozsiahle sankcie na vyše 1000 ruských firiem a jednotlivcov vrátane vysokopostavených politických predstaviteľov a ich rodinných príslušníkov.

Ilustračný obrázok k článku USA trestajú Rusko vo VEĽKOM: Ďalšie sankcie pre viac ako TISÍC firiem a činiteľov!
Zdroj: www.unsplash.com

Zareagovali tak na ruskú anexiu okupovaných oblastí na Ukrajine, informovali agentúry AP a Reuters.

Rozsiahle sankcie uvalili americké ministerstvá financií, obchodu aj zahraničných vecí. „Nebudeme sa len prizerať, keď sa Putin pokúša podvodne anektovať časti Ukrajiny,“ priblížila americká ministerka financií Janet Yellenová.

„Ministerstvo financií a americká vláda dnes podnikajú rozsiahle kroky, aby ešte viac oslabili už aj tak degradovaný vojenský priemysel Ruska a jeho schopnosť viesť nelegálnu vojnu,“ dodala.

Kto je na zozname?

Sankcionované osoby a inštitúcie podľa USA napomáhali anexii. Je medzi nimi napríklad aj guvernérka ruskej centrálnej banky Eľvira Nabiullinová, ako aj rodinní príslušníci ruského premiéra Michaila Mišustina či ministra obrany Sergeja Šojgua.

Na aktualizovanom sankčnom zozname sa nachádza aj 109 členov ruskej Štátnej dumy (dolnej komory parlamentu), ako aj Rada federácie (horná komora ruského parlamentu) a jej 169 členov.

Na sankčný zoznam USA pribudlo tiež 57 spoločností v Rusku či na anektovanom Kryme, ktoré Washington obvinil z napomáhania pri „brutálnom útoku na Ukrajiny“.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM