Aktualizované Krimi

Útok medveďa v okrese Považská Bystrica: Muž (54) skončil v nemocnici

V Strážovských vrchoch napadol medveď poľovníka a dohrýzol mu nohy. Pozrite si o prípade viac.

Ilustračný obrázok k článku Útok medveďa v okrese Považská Bystrica: Muž (54) skončil v nemocnici
5
Galéria
Zdroj: TASR

Medveď napadol v nedeľu (24. 11.) dopoludnia 54-ročného poľovníka v Strážovských vrchoch v katastri obce Domaniža (okres Považská Bystrica). S dohryzenými nohami skončil v nemocnici.

Ako informoval starosta Domaniže František Matušík, k udalosti došlo v lokalite Stráň za obcou, dvaja poľovníci so psom dohľadávali postreleného diviaka. Poľovníci sa rozdelili a na jedného z nich zaútočil z húštiny medveď.

„Medveď poľovníkovi dohrýzol nohy, na krik napadnutého poľovníka reagoval jeho kolega, ktorý mu prišiel na pomoc, stiahol ho ku ceste a zavolal pomoc,“ povedal Matušík s tým, že poľovník mal so sebou zbraň, no útok medveďa bol taký rýchly, že ju nestihol použiť.

Podľa starostu dôvodom môže byť aj mierna zima, začiatkom decembra už býva sneh, medvede sú nervózne, že nemôžu zimovať a možno i preto sa chovajú tak, ako sa chovajú. „V sobotu (30. 11.) malo mať naše poľovnícke združenie spoločnú poľovačku na diviaky, z bezpečnostných dôvodov sme ju zrušili,“ zdôraznil starosta.

Zraneného poľovníka previezli do považskobystrickej nemocnice. Podľa jej riaditeľa Igora Steinera je poľovník v stabilizovanom stave, mimo ohrozenia života.

Poznámka: Aktualizované o vyjadrenie riaditeľa nemocnice.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Toto je medvedica, na ktorú v Domaniži upozorňovali už cez leto.

FOTO: Medvedica s troma mladými, ktoré sa vyskytujú v okolí Domaniže
5
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM