Rastislav Búgel Ostatné športy

Slovenskí hokejbalisti zvíťazili v semifinále MS v Pardubiciach s Českom 0:1 po samostatných nájazdoch a postúpili do finále. Slováci sa v boji o zlato stretnú v sobotu o 17.00 h. s Kanadou.

Ilustračný obrázok k článku Útok na zlatý hetrik pokračuje: Slováci porazili domácich Čechov a postúpili do finále

Zápas mal vyrovnaný priebeh, v prvej tretine mali viac z hry Česi, v druhej zasa Slováci. V tretej sa čakalo na chybu, obrany na čele s brankármi však pracovali výborne. Po 45. minútach nasledovalo predĺženie, v ktorom mohol najskôr rozhodnúť Svitana, na druhej strane mieril nepresne v gólovej šanci Kruček. Dve sekundy pred sirénou stálo na strane Slovenska šťastie, keď Bacovský vyslal svoju strelu iba do pravej žrde. O víťazovi napokon rozhodli samostatné nájazdy, v ktorých rozhodol v šiestej sérii Patrik Svitana. Slováci tak majú šancu získať svoj tretí titul svetového šampióna v rade.

Semifinálové derby medzi Českom a Slovenskom sledovalo v pardubickej aréne 7 592 divákov, čo je historický rekord návštevnosti na majstrovstvách sveta v hokejbale.

Slovensko – Česko 1:0 pp a sn (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 3:2)

rozhodujúci nájazd: Svitana