Ilustračný obrázok k článku Úvodný deň jasne v réžii Sloveniek: Nad Brazílčankami vedú 2:0, FOTO
13
Galéria
Zdroj: TASR

Úvodný deň jasne v réžii Sloveniek: Nad Brazílčankami vedú 2:0, FOTO

Slovenské tenistky vedú po prvom dni barážového zápasu o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie nad Brazíliou 2:0.

Anton Hrachovský Tenis
Anton Hrachovský Tenis

Úvodný deň jasne v réžii Sloveniek: Nad Brazílčankami vedú 2:0, FOTO

Slovenské tenistky vedú po prvom dni barážového zápasu o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie nad Brazíliou 2:0.

Ilustračný obrázok k článku Úvodný deň jasne v réžii Sloveniek: Nad Brazílčankami vedú 2:0, FOTO
13
Galéria
Zdroj: TASR

O prvý bod sa na antuke v AXA aréne bratislavského NTC postarala slovenská jednotka Dominika Cibulková, ktorá deklasovala brazílsku dvojku Carolinu Meligeniovú Rodriguesovú Alvesovú 6:1, 6:1.

O druhý bod sa na antuke v AXA aréne bratislavského NTC zaslúžila slovenská dvojka Viktória Kužmová, ktorá zdolala Beatriz Haddadovú Maiovú 6:3, 6:3. Triumf slovenských farieb môže v nedeľu spečatiť Dominika Cibulková v prípade víčazstva nad Maiovou v súboji tímových jednotiek.

Na úvod dva body pre Slovensko

Cibulková, ktorá proti Brazílčankám absolvuje fedcupovú rozlúčku, hneď od začiatku súboja s Meligeniovou Alvesovou potvrdzovala úlohu favoritky. Slovenka hrala agresívne, tlačila súperku z forhendu a pripravovala si dobré pozície na zakončenie výmen. Postupne si vybudovala náskok 5:0 a v šiestom geme mala pri podaní Meligeniovej Alvesovej setbal. Brazílčanka vďaka veľkej bojovnosti odvrátila hrozbu „kanára“ a znížila na 1:5, no v ďalšej hre Cibulková po úspešnom smeči spečatila zisk prvého setu. V druhom dejstve Slovenka po dvoch brejkoch odskočila súperke na 4:1 a zápas s prehľadom dotiahla do víťazného konca.

V druhom zápase Kužmová i Maiová s prehľadom vyhrali svoje úvodné servisy napriek tomu, že v stredne dlhých i dlhších výmenách to bolo obojstranne razantné a pomerne vyrovnané. Aj na 2:1 pre Kužmovú sa išlo “cez pätnásť” a Brazílčanka vyrovnala dokonca čistou hrou. Kvalitné podanie určilo aj priebeh ďalšej výmeny. Slovenka šla na 3:2 cez dva body zo servisu (jedno eso) a druhé dve lopty získala nátlakovými údermi, v ktorých naznačila, že oproti súperke by mohla byť rozdielová jej širšia herná variabilita. Hneď v ďalšom geme Maiová zneistela a sériou chýb ponúkla Kužmovej ľahkú brejkovú korisť. A domáca tenistka sa do nej bez váhania zahryzla ďalšou čistou hrou s dvoma esami. A aj keď potom v deviatej hre na chvíľu znervóznela, napokon bez problémov dopodávala na 6:3.

Na začiatku druhého setu Maiová pridala na agresivite. Za stavu 1:0 pri podaní Kužmovej to po víťaznom returne dotiahla na zhodu, Kužnová si však vďaka dvom esám udržala servis. V ďalšom geme sa Slovenka dostala k brejkbalu, no Maiová ho odvrátila a ujala sa vedenia 2:1. V piatom geme však Kužmová po dvoch winneroch prelomila podanie Maiovej a po potvrdení brejku odskočila na 4:2. Kužmová hrala veľmi dobre takticky, často menila rytmus hry, pri dlhších výmenách účinne využívala stopbaly. V kľúčových momentoch si dokázala pomôcť kvalitným servisom, čo potvrdila aj za stavu 433 pri brejkbale súperky, keď zahrala eso. V deviatom geme premenila po víťaznom forhende v poradí štgrtý mečbal.

SLOVENSKO – Brazília 2:0 po úvodných dvojhrách

  • Dominika Cibulková – Carolina Meligeniová Alvesová 6:1, 6:1
  • Viktória Kužmová – Beatriz Haddadová Maiová 6:3, 6:3
  • nedeľa 13.00 Cibulková – Haddadová Maiová, Kužmová – Meligeniová Rodriguesová Alvesová

    Kužmová, Magdaléna Rybáriková – Haddadová Maiová, Luisa Stefaniová

Úvodný deň FED-Cupu jasne v réžii Sloveniek
13
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Magazín