Webnoviny - Svet

Už je známa podoba novej trate bratislavského maratónu

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 25. novembra (WEBNOVINY) – Hoci do štartu 6. ročníka bratislavského mestského maratónu (ČSOB Bratislava Marathon, 27. 3. 2011) ostávajú ešte štyri mesiace, organizačný výbor už pracuje naplno. Tento týždeň sa podarilo definitívne uzavrieť podobu novej trate, keďže pre rekonštrukciu Starého mosta sa pôvodná nedala využiť.
„Štart bude pri nákupnom centre Eurovea, odtiaľ sa potom bežci cez Vajanského nábrežie a Nový most dostanú do Petržalky, kde absolvujú približne 15 kilometrov z 21-kilometrového okruhu. Do centra mesta sa vrátia tentoraz cez Most Apollo,“ informoval riaditeľ pretekov Jozef Pukalovič.
Organizátori už rozoslali účastníkom z minulých rokov e-maily s informáciami o možnosti registrácie (zvýhodnené štartovné do 31. 1. 2011 na maratón je 25 eur a 15 eur na polmaratón) a tiež o zmene trate. Už v tejto chvíli je prihlásených celkovo 355 bežcov z 15 krajín, z toho 106 na maratón a 165 na polmaratón.
Mapy tratí podujatí súvisiacich s bratislavským maratónom sú zverejnené na internetovej stránke podujatia (www.bratislavamarathon.com), kde záujemcovia nájdu aj ďalšie dôležité informácie. Novinkou je až šesťjazyčná mutácia stránky, okrem slovenčiny sú na nej informácie aj v angličtine, nemčine, maďarčine, taliančine a francúzštine.
Organizátori zo spoločnosti Be Cool pokračujú v trende skvalitňovania služieb pre účastníkov bratislavského mestského maratónu, a preto rokujú o výhodnejších cenách ubytovania pre bežcov v hoteloch počas akcie. Výsledok by mal byť známy v decembri.
Keďže v predošlých rokoch sa osvedčilo angažovanie tzv. vodičov, ktorí bežali v tempe na označený výsledný čas, v tradícii sa bude pokračovať aj v 6. ročníku. „S kandidátmi na miesta vodičov sme už začali rokovať, zatiaľ nám svoju účasť definitívne potvrdili šiesti z desiatich oslovených. Hlásia sa však aj ďalší záujemcovia a je možné, že vodičov nasadíme aj na polmaratón,“ pridal ďalšiu aktuálnu informáciu Jozef Pukalovič.
V spolupráci s firmou Nike úspešne pokračujú v hale Elán aj štvrtkové tréningy bežcov pripravujúcich sa na marcový bratislavský bežecký víkend. Kapacita sa naplnila hneď na úvodnom tréningu, keď prejavilo záujem až 350 bežcov. Na blížiaci sa „mikulášsky“ tréning pripravili organizátori pre bežcov prekvapenie.
„Pre tých, ktorým sa už neušlo miesto, odporúčam ďalšie tréningy našej partnerskej spoločnosti Nike pri jazere Kuchajda a pri nákupnom centre Eurovea. Termíny si záujemcovia nájdu na webe bratislavského maratónu,“ pripomenul riaditeľ ČSOB Bratislava Marathon.
Bratislavský maratón bude mať opäť aj charitatívny rozmer a bude sa realizovať v troch projektoch. Združenie na pomoc detskej onkológii pri DFNsP v Bratislave na Kramároch dostane v plnej výške peniaze vyzbierané zo štartovného v detských behoch (v roku 2010 sa vyzbieralo vyše 3200 eur), generálny partner podujatia ČSOB zaplatí štartovné v detských behoch deťom z detských domovov a novinkou je spolupráca organizátorov s Detským fondom OSN (UNICEF).

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM