Regióny

Už sa začalo s jeho výstavbou: Prešov bude mať útulok pre zvieratá

Mesto bude mať útulok pre zvieratá. Prešovská radnica informovala, že sa už začalo s jeho výstavbou. Prinášame podrobnosti.

Ilustračný obrázok k článku Už sa začalo s jeho výstavbou: Prešov bude mať útulok pre zvieratá
Zdroj: TASR

Prešovská radnica začala s výstavbou útulku pre zvieratá. Stavenisko je už podľa radnice vyčistené od náletových drevín, splanírované a pripravené na stavebné práce v rámci prvej etapy, s ktorou sa už začína.

Primátorka: Do konca roka

„Útulok pre zvieratá v Prešove dlhodobo chýbal, doteraz sme mali zmluvu s karanténnou stanicou. Touto stavbou sme vyšli v ústrety všetkým, ktorým záleží na zvieratách. Príprava projektu síce trvala dlhšie, ale predpokladáme, že zvieratá by v útulku mohli nájsť svoj dočasný domov už do konca tohto roka,“ uviedla primátorka Prešova Andrea Turčanová.

Útulok pre psov a mačky je situovaný v lokalite Šalgovík na pozemkoch pri komunikácii vedúcej k priemyselné­mu parku.

Celkové náklady

V rámci prvej etapy sa vybuduje parkovisko, oplotenie, vonkajšie osvetlenie, studňa, elektrická prípojka, výbeh pre psov, prevádzkové budovy útulku a murované koterce s prístupovými komunikáciami. Koterce pre psov budú mať umývateľnú podlahu a ich súčasťou budú aj drevené búdy. Celkové náklady projektu sú 149 920 eur bez DPH. Zhotovenie stavby realizujú Technické služby mesta Prešov a.s..

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM