Tunde Rôzne

Úžasné premeny psíkov, ktorých zachránili dobrovoľníci pred istou smrťou, FOTO

Zvieratá zachraňujú dobrovoľníci sedem dní v týždni. Dostávajú sa im pod ruky choré, extrémne vyhladované stvorenia na pokraji svojich síl.

Ilustračný obrázok k článku Úžasné premeny psíkov, ktorých zachránili dobrovoľníci pred istou smrťou, FOTO
17
Galéria

Ľudská krutosť nemá hraníc. Pri pohľade na zvieratká, ktoré dobrovoľníci z Československého kastračného programu odoberajú či už z rómskych osád alebo z iných nevyhovujúcich podmienok, puká srdce. Našťastie, na svete sú ľudia, ktorí sú pre tieto zvieratá cestou von z utrpenia a nádejou na lepší život.

Premeny vďaka pomoci

Československý kastračný program je projektom Združenia za práva zvierat. Hlavnou náplňou projektu je kastrácia psov a mačiek v rómskych osadách, kde sa zúbožených zvieratiek hemží ako myší. Prevádzkujú tiež útulok a karanténnu stanicu, ktoré sa stávajú dočasným domovom zachránených zvierat.

Zvieratá zachraňujú sedem dní v týždni. Dostávajú sa im pod ruky choré, extrémne vyhladované stvorenia na pokraji svojich síl. Náklady na krmivo, výjazdy, prevádzku útulku a veterinárne vyšetrenia sa pohybujú v stovkách až tisíckach eur na jedného psíka. Občianske združenie si preto zriadilo transparentný účet, kam môže prispieť ľubovoľnou čiastkou ktokoľvek. Pomáhať psíkom môžete aj zakúpením krmiva a spotrebného materiálu, ktorý útulky potrebujú.

Aj vďaka pomoci ľudí, ktorí prispeli, sa psíkovia Theon, Artur, Escobar, Nelly, Trigger, Triniti, Willi a mnohí ďalší zotavili a našli svoj hrejivý domov, alebo naň ešte čakajú, v dobrej zdravotnej kondícii. Ich krásne premeny nájdete v galérii.

Úžasné premeny útulkáčov
17
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie