Webnoviny - Svet

V 3nity boli poškodené konštrukcie veľké 20 krát 20 metrov

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 3. júla (WEBNOVINY) – Pod prepadnutou strechou 3nity LifeStyle Residence na Plynárenskej ulici v Bratislave sú porušené konštrukcie veľké 20-krát 20 metrov, príčinu havárie ešte stále zisťujú.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa developerskej skupiny VaraGroup Iveta Adamcová, ostatné časti stavby, teda obytné veže vrátane parkovacích miest pre rezidenčnú časť sú na základe odborného statického posudku nedotknuté – nachádzajú sa v samostatných oddelených častiach stavby komplexu.

Ako Adamcová uviedla, porucha je predmetom osobitného posudzovania. Ako informoval statik komplexu 3nity Ján Tomčáni, statika veže A nie je pre prepady stropov v časti B ohrozená. „Všetky nosné konštrukcie spomenutej časti stavby sú neporušené,“ uviedol Tomčáni.

Obrazom: Zrútená budova komplexu 3nity

V nedeľu v skorých ranných hodinách došlo k narušeniu statiky časti komerčného priestoru 3nity LifeStyle Residence na Plynárenskej ulici v Bratislave, pričom sa zrútila časť strechy rozostavanej stavby medzi obytnými vežami a susednou stavbou. Stavba je určená na garážové státie. Pri zrútení novostavby nebol nikto zranený. Najväčšia škoda vznikla v časti wellness centra, ktoré bolo vo výstavbe, a čiastočne aj na parkovisku pod wellness centrom.

V súvislosti so zrútením sa rozostavanej budovy začala polícia trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia. Ako informovala bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová, do konania pribrali znalca z odboru stavebníctva, aby zistili príčiny pádu stavby. Za uvedený skutok hrozí trest odňatia slobody na dva až päť rokov.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM