Rastislav Búgel Krimi

V aute ZOMRELI traja mladí ľudia, prežilo len jedno dievča: Jej otec zverejnil silný ODKAZ

Pred niekoľkými dňami vyhasli v aute životy troch mladých ľudí. Otec dievčaťa, ktoré ako jediné prežilo, prehovoril.

Ilustračný obrázok k článku V aute ZOMRELI traja mladí ľudia, prežilo len jedno dievča: Jej otec zverejnil silný ODKAZ
4
Galéria

V noci z piatka na sobotu sa pri obci Veľká Mača v okrese Galanta stala tragická nehoda. Podľa polície 20-ročný mladík šoférujúci Hyundai prešiel z nezistených príčin mimo cestu a narazil do stromu.

„Traja, 20r. a 21r. muži a 18r. žena, utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom,“ informovalo po nehode Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR.

Nehodu prežilo len 21-ročné dievča, ktoré s ťažkými zraneniami transportovali do nemocnice. Podľa záchranárov utrpela fraktúru stehennej kosti a úraz hrudníka.

Odkaz všetkým vodičom

Na sociálnej sieti prehovoril otec dievčiny, ktorá ako zázrakom hrozivý náraz prežila. Apeluje na všetkých mladých vodičov, ktorí nemajú ešte dostatočné skúsenosti za volantom, aby nepodceňovali situáciu a zbytočne neriskovali.

„Jazda autom je veľká zodpovednosť, a to obzvlášť pre tých, ktorí za volantom ešte len začínajú. Myšlienka slobody a adrenalínu z rýchlej jazdy môže byť lákavá, no je dôležité si uvedomiť, že na cestách nie ste sami. Ohrozujete seba aj ostatných účastníkov premávky,“ napísal Ladislav. Odkázal im, aby nepodceňovali situáciu, nejazdili rýchlo, aby boli ohľaduplní a aby netelefonovali za volantom.

Toto nikdy nerobte!

„Nepite alkohol pred jazdou! Alkohol a riadenie auta sú absolútne nezlučiteľné. Aj malé množstvo alkoholu môže výrazne zhoršiť vaše reakcie a úsudok,“ uviedol a dodal, aby nejazdili unavení: „Únava za volantom je rovnako nebezpečná ako alkohol. Ak sa cítite unavení, radšej si oddýchnite a až potom sa pustite do šoférovania. Pamätajte, že život máte len jeden. Neriskujte ho zbytočne pre chvíľkovú zábavu. Jazdite zodpovedne a s rešpektom k sebe aj k ostatným.“

Silné slová

Ladislav zverejnil aj slová pre rodičov a všetkých skúsených vodičov. „Venujte mladým vodičom dostatok času a trpezlivosti. Pomôžte im zdokonaliť svoje vodičské zručnosti a naučte ich jazdiť zodpovedne. Buďte im vzorom. Mladí vodiči sa často učia napodobňovaním správania dospelých. Dbajte na to, aby ste na cestách dodržiavali pravidlá a jazdili ohľaduplne. Rozprávajte sa s nimi o bezpečnosti cestnej premávky. Vysvetlite im riziká, ktoré na cestách číhajú, a zdôraznite dôležitosť zodpovedného správania. Spoločne môžeme prispieť k tomu, aby boli cesty bezpečnejšie pre všetkých,“ dodal Ladislav, otec dievčaťa, ktoré ako jediné zázrakom prežilo náraz, pri ktorom zomreli traja jej rovesníci.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež:

Tragická nehoda si vyžiadala tri mladé životy
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM