Webnoviny - Svet

V B. Štiavnici šesť kandidátov na primátora

WEBNOVINY.SK

Banská Štiavnica Foto: SITA/Dušan Hein BANSKÁ BYSTRICA 7. októbra (WENOVINY) – Volebná komisia v Banskej Štiavnici už zaregistrovala všetkých kandidátov na primátora aj poslancov. O post primátora Banskej Štiavnice sa uchádza šesť kandidátov – dve ženy a štyria muži. Kým súčasný primátor, psychológ Pavol Balžanka je kandidátom koalície vládnych strán (SKDÚ-DS, KDH, SaS a Most-HíD), jeho prednostka mestského úradu Nadežda Babiaková s ním bude súperiť ako kandidátka koalície bývalých vládnych strán (Smer-SD, ĽS-HZDS a SNS).

Ďalšími straníckymi kandidátmi sú referent Andrej Boroška (Slovenská ľudová strana) a podnikateľ Štefan Marko (Strana demokratickej ľavice). Riaditeľ bytového podniku Pavel Bačík a riaditeľka správy katastra Marcela Chovanová kandidujú ako nezávislí kandidáti.

Ako ďalej agentúru SITA informovala zapisovateľka banskoštiavnickej mestskej volebnej komisie Anna Karabeliová, o miesta v 17-člennom mestskom zastupiteľstve sa uchádzajú 60 Banskoštiav­ničania, z nich 14 ako nezávislí kandidáti. Straníckych kandidátov na poslancov majú strany Nová demokracia, SaS, Komunistická strana Slovenska, Slobodné fórum, Slovenská ľudová strana, Strana demokratickej ľavice, koalícia strán Smer-SD, ĽS-HZDS a SNS a koalícia strán SDKÚ-DS a KDH.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM