Webnoviny - Svet

V Bratislave bude výstava Music Expo - Svet hudby

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 3. mája (WEBNOVINY) – V Bratislave sa po druhý raz uskutoční výstava Music Expo – Svet hudby, ktorá bude venovaná muzikantom, ale i laickej verejnosti. Podujatie sa bude konať od 9. do 12. mája v Národnom osvetovom centre (NOC) na Námestí SNP, konkrétne v priestoroch nad bývalým V-klubom.

Ľudia budú môcť výstavu navštíviť každý deň od 11:00 do 19:00, pričom v záverečný deň, teda v sobotu, bude výstava končiť o 17:00.

Na podujatí budú každý deň vystupovať rôzne hudobné zoskupenia. „Prvý deň je venovaný prezentáciám konzervatórií, druhý bude zasvätený žánrom ako rock, pop a džez, na tretí deň si prídu na svoje priaznivci klasickej hudby a na záver to bude folk a prezentovať sa budú aj víťazi súťaží, ktoré v ostatných dvoch rokoch organizovalo Národné osvetové centrum,“ povedal v rozhovore pre agentúru SITA organizátor Vladislav Drgonec.

Na výstave sa predstavia konzervatóriá z Bratislavy, Nitry, Banskej Bystrice, Žiliny a Topoľčian. Vo štvrtok 10. mája zase vystúpia Transylvánske obedy, Matúš Jakabčic Quartet, Stanislav Počaji, Robo Papp so skupinou či Grexabat.

V piatok sa k slovu dostane napríklad Súbor renesančnej hudby alebo Komorný orchester Technik. V záverečný deň podujatia vystúpia Creedence Revival Band, Paronymia, ale i Komorný súbor Michaelle.

„Základnou myšlienkou je, že na festivale prezentujeme majstrovské hudobné nástroje a prevažne nástroje vyrobené na Slovensku domácimi majstrami. Kvalita by teda mala byť odlišná v porovnaní s tým, čo ponúkajú bežné nákupné centrá,“ uviedol Drgonec.

Na výstave budú výrobcovia gitár i huslí, remeselníci z Oravy i zo Záhoria. „Prvýkrát som sa so slovenskými výrobcami stretol ešte v deväťdesiatych rokoch v nemeckom Frankfurte, na asi najväčšom hudobnom veľtrhu, a bol som príjemne šokovaný, čo sa dá na Slovensku vyrobiť a v akej kvalite. Myslím si, že aj mladá generácia sa už nedokáže uspokojiť povedzme so štyrmi typmi gitár, ale skôr sa zameriava na ručne vyrábané nástroje, ktoré sú špecifické,“ poznamenal organizátor.

Na výstave Music Expo – Svet hudby budú veľtržné zľavy, takže záujemcovia si budú môcť kvalitný nástroj kúpiť za výhodnejších podmienok. Na ploche 1000 metrov štvorcových bude mať svoj priestor približne 20 vystavovateľov.

Na výstave bude prezentovaná hudobná technika od hudobnej a speváckej aparatúry až po štúdiovú a video techniku.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM