Webnoviny - Svet

V Bratislave dnes bude Koncert všetkých generácií

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 16. apríla (WEBNOVINY) – Pri príležitosti Svetového dňa zdravia sa dnes o 18:00 uskutoční v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave Koncert všetkých generácií.

Vystúpia na ňom bývalý sólista opery Slovenského národného divadla (SND) Pavol Mauréry s dcérou, herečkou Zuzanou Mauréry, a džezovým triom Františka Báleša, ďalej Detský spevácky zbor Kvapôčky pod vedením Daniela Nagaja a chasidské piesne predstaví bratislavský rabín Baruch Mayers v sprievode Jozefa Luptáka a Boriska Lenka.

Podujatie pod záštitou primátora Bratislavy Milana Ftáčnika organizujú Kancelára Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) v Slovenskej republike a Socia – nadácia na podporu sociálnych zmien. Vstupné na koncert je dobrovoľné, výťažok poputuje na podporu projektov pre seniorov v rámci zbierky Lienka pomoci.

Témou tohtoročného Svetového dňa zdravia je zdravé starnutie a aj pri tejto príležitosti nadácia Socia organizuje v tomto roku už tretí ročník kampane Staroba sa nás dotýka.

Jej cieľmi sú upozorniť verejnosť na problémy a možnosti seniorského veku, budovať pozitívny a reálny obraz o starobe a získať finančné prostriedky na podporu terénnych a ambulantných služieb pre seniorov.

Sprievodnými podujatiami tejto kampane sú spomínaná zbierka Lienka pomoci, Deň seniorov, odborná konferencia a Deň starých rodičov.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM