Webnoviny - Svet

V Bratislave dve novinky - Halová päťka a Zimná desiatka

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 4. novembra (WEBNOVINY) – Mnohí, čo plánujú v posledný marcový víkend (30. 3. – 1. 4. 2012) štartovať v niektorej z disciplín 7. ročníka bratislavského mestského maratónu – ČSOB Bratislava Marathon 2012, využili opäť možnosť pravidelne trénovať v zimnom období v atletickej hale Elán. Organizátori z agentúry Be Cool zarezervovali pre bežcov dovedna až 32 termínov od 2. novembra 2011 do 29. februára 2012, čo je dvakrát viac ako v predchádzajúcej sezóne.
„Záujem o tréningy v Eláne bol obrovský, viac ako dvojnásobne prevyšoval kapacitu pretekárov, ktorým sa mohli naši odborní konzultanti Ivan Gabovič a Ondrej Karácsony venovať. Trénovať chceli približne štyri stovky bežcov, no mohli sme akceptovať prihlášky len od 170. Kapacita haly bola vypredaná už pred úvodným tréningom, na ktorom sa zišlo 146 bežcov,“ informoval riaditeľ ČSOB Bratislava Marathon 2012 Jozef Pukalovič.
Tréningy v Eláne sa konajú dvakrát v týždni – v stredu medzi 20.00 a 22.00 h a v piatok od 18.00 do 20.00 h. Okrem odborných rád zabezpečia organizátori bežcom aj kompletný pitný režim formou iontových a energetických nápojov.
Tí, ktorým sa neušlo miesto v Eláne, však nemusia zúfať. „Môžu navštíviť naše tréningy vonku, ktoré v spolupráci s firmou Nike organizujeme aj v zimných mesiacoch každý utorok so zrazom o 17.30 h na námestí pred Eurovea Nike Store a každú druhú sobotu o 9.00 h v Sade Janka Kráľa v Petržalke,“ pripomenul Jozef Pukalovič.
Organizátori ČSOB Bratislava Marathon 2012 pripravili pre bežcov na spestrenie zimnej sezóny tri zaujímavé podujatia. Prvé sa uskutoční v sobotu 10. decembra 2011 v atletickej hale Elán.
Jozef Pukalovič: „V spolupráci s atletickým oddielom Slávia UK Bratislava a Športovou halou Mladosť chystáme halové preteky na 5000 m s názvom Halová päťka pre každého, kto má záujem. Behať sa začne od 9.30 h každú polhodinu až do 16.00 h v skupinách s maximálne 14 účastníkmi.“
Nielen pre tých, ktorí sa budú chcieť otestovať pred ČSOB Bratislava Marathon 2012, sú určené dve zimné súťaže pod holým nebom s príznačným názvom Zimná desiatka. Prvá je naplánovaná na sobotu 21. januára 2012 a druhá v rovnaký deň v týždni 25. februára 2012. Trať so štartom pri námestí pred obchodnou galériou Eurovea meria 10,3 km a vedie po dunajskom nábreží k mostu Lafranconi, cez ktorý sa bežci dostanú do Petržalky a odtiaľ sa po hrádzi a most Apollo vrátia k Eurovey.
„Chceli sme bežcom trochu spestriť zimné obdobie, ktoré je na preteky chudobnejšie. Preto sme prišli s myšlienkou Zimných desiatok. Maximálny počet bežcov, ktorým garantujeme štart, je päťsto. Po druhej desiatke sčítame časy a víťazi tzv. Winter Tour získajú špeciálnu odmenu. Štartovné do 31. decembra je 10 eur, potom 14. Každý účastník dostane od nášho partnera firmy Nike bežecké rukavice a čiapku,“ prezradil riaditeľ oboch Zimných desiatok a súčasne aj výkonný riaditeľ ČSOB Bratislava Marathon 2012 Peter Pukalovič.
Podrobné informácie o „Zimných desiatkach“ i „Halovej päťke“ sú na internetovej stránke www.bratislavamarathon.com. On-line registrácia na obe podujatia sa začne v pondelok 7. novembra 2011.
Ešte jedna aktualita v súvislosti so 7. ročníkom bratislavského mestského maratónu: každý účastník môže prispieť na UNICEF sumou od 1 do 5 eur, ktorú si vyberie v rámci prihlášky a táto suma sa pri registrácii pripočíta k štartovému poplatku. Doteraz sa na niektorú z disciplín ČSOB Bratislava Marathon 2012 (30. 3. – 1. 4. 2012) prihlásilo už takmer 600 pretekárov. „Na takomto čísle sme boli vlani až okolo Vianoc,“ vyjadril Jozef Pukalovič spokojnosť s doterajším záujmom bežcov. Najvýhodnejšia výška štartovného na všetky disciplíny je do 31. 12. 2011 (dovtedy sa treba zaregistrovať i zaplatiť) a do tohto termínu môžu využiť 20-percentnú zľavu aj tí, ktorí v roku 2011 absolvovali River Park Night Run.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM