Regióny Krimi

V Bratislave pobehujú falošní smetiari! Vo falošných uniformách žiadajú od ľudí peniaze

Prvých falošných smetiarov nahlásili obyvatelia Rače. Objavili sa na viacerých uliciach, naposledy boli videní na Stolárskej ulici.

Ilustračný obrázok k článku V Bratislave pobehujú falošní smetiari! Vo falošných uniformách žiadajú od ľudí peniaze
5
Galéria
Zdroj: Martin Šopinec

O zber a odvoz zmesového komunálneho, ale aj triedeného odpadu sa v Bratislave starajú zamestnanci mestskej spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu (OLO).

Falošní smetiari

„Ich práca nie je jednoduchá. Je to práca za každého počasia, častokrát v zložitých situáciách a napriek tomu ju robia veľmi zodpovedne. Dobré meno našich zamestnancov, sa však najmä pred sviatkami snažia stále pokaziť takzvaní falošní smetiari – vinšovníci, oblečení vo falošných uniformách, ktorí od občanov žiadajú peňažnú pozornosť. V tomto roku sa objavili už začiatkom decembra,“ Bratislava24.sk informovala Beáta Humeniková, hovorkyňa spoločnosti OLO.

Prvých falošných smetiarov nahlásili obyvatelia Rače. Objavili sa na viacerých uliciach, naposledy boli videní na Stolárskej ulici. Je však dosť pravdepodobné, že sa v najbližších dňoch presunú aj do ďalších bratislavských lokalít.

„Spoločnosť OLO sa od týchto aktivít aj osôb dištancuje a upozorňujeme, že naši zamestnanci majú takúto činnosť zakázanú a v žiadnom prípade od občanov nepýtajú peňažnú hotovosť ani iné dary. Našich zamestnancov spoznáte podľa sivo-oranžových uniforiem s logom OLO. Tie sú zladené s farbou zberného vozidla a zároveň aj so samotným logom našej spoločnosti,“ upozorňuje Humeniková.

Buďte opatrní!

V prípade, že falošných smetiarov stretnete, nič im nedávajte a informujte Zákaznícke centrum telefonicky na 02/50 110 111 alebo e-mailom na podnety@olo.sk. Pri ich identifikácii pomôže fotografioa, prípadne opis automobilu, ktorým sa priviezli.

Do ulíc Bratislavy vyráža od pondelka do soboty denne viac ako 50 posádok zberných vozidiel, ktoré odvážajú od rodinných aj bytových domov zmesový i vytriedený odpad. Zamestnanci spoločnosti OLO – „smetiari,“ pracujú každý deň v roku, okrem nedele, Nového roka a Veľkonočného pondelka. Denne vykonajú okolo 9-tisíc obslúh.

Kým za rok 2016 to bolo 3 747 733 obslúh, za rok 2017 to bolo až 3 849 364 obslúh. Každá posádka vyprázdni denne v priemere 300 a viac zberných nádob/kontajnerov.

Ilustračný obrázok

Bratislavskí smetiari
5
Galéria
Zdroj: Martin Šopinec
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM