Regióny Rôzne Zo Slovenska Technológie

V Bratislave štartuje car sharing. Auto si budete môcť požičať už za 4 eurá!

Okrem bikesharingu, ktorý spustí hlavné mesto na jar, štartuje aj car sharing. Budeme tak opäť o krôčik bližšie k nižšiemu počtu áut v meste.

Ilustračný obrázok k článku V Bratislave štartuje car sharing. Auto si budete môcť požičať už za 4 eurá!
3
Galéria

Takmer každé ráno počúvame v dopravnom servise o polhodinovom zdržaní na vjazde do Bratislavy a lepšie to nie je ani na frekventovaných úsekoch v meste. Našťastie sa niektoré organizácie stále intenzívnejšie venujú odbremeneniu od automobilovej dopravy v meste.

Bratislava štartuje na jar bikesharing a už teraz sa môže pochváliť ďalšou novinkou v centre mesta. V spolupráci so Starou tržnicou odštartovala mestský projekt up! city, ktorý v sebe spája prvky mobility, moderných technológií a oddychových zón.

up! city

Stanovisko zdieľaných áut, tzv. car sharingu, nájdete pred Starou tržnicou, kde na vás čaká sedem vozidiel Volkswagen e-up! Požičaný e-up! môžete využívať na pracovné aj súkromné účely. Pre rodiny s deťmi sú pripravené autosedačky.

Ak máte veľa času a zaujíma vás, čo je nové v našom meste, môžete si vybrať jednu zo šiestich trás a objavovať zákutia hlavného mesta s mestským žihadielkom na čisto elektrický pohon. Ak neviete, ktorým smerom sa vydať, nechajte sa viesť špeciálnou navigačnou aplikáciou, ktorá vás prevedie šiestimi vybranými trasami po Bratislave a okolí. Môžete sa vydať na prehliadku na hrad, zrúcaniny či kaštiele v kraji, do ZOO či za zábavou na vode a pod.

Požičanie elektrického vozidla Volkswagen e-up! vás vyjde na 35 eur na deň, na poldňa je to 25 eur. Za hodinu jazdy tak zaplatíte 4 eurá. „Systém výpožičky áut zatiaľ funguje cez kontaktné centrum priamo v tržnici, vo vývoji je už aj aplikácia, ktorá celý systém ešte zjednoduší,“ povedala pre Bratislava24.sk Denisa Chylová z Aliancie Stará tržnica.

Okrem car sharingu môžete využívať aj služby up&bike. Požičať si môžete klasické bicykle, moderné elektrické bicykle, cargo bicykle či dokonca elektrokolobežky.

V projekte spojili sily spoločnosti Volkswagen Slovakia, Aliancia Stará Tržnica spolu s partnermi — mesto Bratislava, Cyklokuriér Švihaj Šuhaj a ZSE.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie