Anton Hrachovský Eurovoľby 2019

V Bratislave sú voľby pokojné: V Petržalke museli do komisií nasadiť náhradníkov

Voľby do Európskeho parlamentu (EP) sú v najväčších bratislavských mestských častiach zatiaľ pokojné a plynulé. Potvrdili to hovorcovia miestnych samospráv.

Ilustračný obrázok k článku V Bratislave sú voľby pokojné: V Petržalke museli do komisií nasadiť náhradníkov
Zdroj: TASR

„Voľby majú zatiaľ hladký a pokojný priebeh, bez incidentov či komplikácií. Akurát ráno bol problém s počtom členov okrskových volebných komisií, ale boli doplnené piatimi náhradníkmi z radov pracovníkov miestneho úradu,“ uviedla pre Mária Halašková z oddelenia komunikácie s verejnosťou petržalského miestneho úradu.

Pokojný priebeh majú eurovoľby aj v Novom Meste. „Voľby prebiehajú hladko, bez incidentu. Ľudia chodia, ale účasť je zatiaľ nižšia ako pri prezidentských voľbách,“ poznamenal novomestský starosta Marek Tettinger. Pokojná situácia je aj v Starom Meste. „Otvorené boli načas všetky volebné miestnosti s plným počtom členov okrskových komisií,“ povedal Matej Števove, hovorca staromestskej starostky.

Volebné miestnosti budú otvorené do 22.00 h. Zo Slovenska bude zvolených 14 europoslancov na päťročné funkčné obdobie. Voliči si vyberajú z 31 politických subjektov.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie