Webnoviny - Svet

V brazílskej lige sa pobili hráči aj tréner

WEBNOVINY.SK

Foto: Ilustračná SITARIO DE JANEIRO 22. júla (WEBNOVINY) – Futbalisti Goiasu a ich tréner Emerson Leao sa po zápase brazílskej ligy s Vitóriou (2:2) zapojili do konfliktu s reportérmi tohto stretnutia. Prítomným fotoreportérom sa na niekoľkých fotografiách podarilo zachytiť ako policajná hliadka odvádza zo štadióna rozvášneného bývalého brankára a trénera brazílskej reprezentácie Leaa. Podľa miestnych médií tréner Leao skončil na policajnej stanici spolu s útočníkom Rafaelom Mourom.

K spomenutému konfliktu došlo po záverečnom hvizde súboja dvoch mužstiev zo stredu tabuľky, v ktorom Vitória vyrovnala až v 89. min. Emerson Leao, ktorý viedol reprezentáciu Brazílie v rokoch 2000 a 2001 a za národný výber Brazílie chytal na majstrovstvách sveta v rokoch 1974 a 1978, okamžite vyrazil k arbitrovi, aby vyjadril nesúhlas s vyrovnávajúcim gólom Vitórie. Ten podľa neho padol z ofsajdu. Reportéri, prítomní na stretnutí, chceli túto konverzáciu zaznamenať, čo spôsobilo roztržku, do ktorej sa zapojilo niekoľko futbalistov Goiasu.

Podľa televíznych záberov jeden z nahnevaných hráčov poslal jedného z novinárov k zemi. Zápasoví reportéri patria k tradičným prvkom brazílskej futbalovej ligy. Spovedajú hráčov pred duelom i po jeho skončení, pri vylúčení a na trávnik vbehnú aj vo chvíli, keď je stretnutie prerušené, respektíve, keď sa na ihrisku deje niečo zaujímavé. Šesťdesiatjeden­ročný kouč Leao, ktorý je povestný svojou prudkou povahou, viedol doteraz v Brazílii už sedemnásť klubov.

SITA, Mediafax

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM