Zo zahraničia

V Británii zúri nebezpečný variant koronavírusu, no mladých desí oveľa viac TOTO

Nová štúdia zistila, že koronavírusu sa obáva iba 32 percent opýtaných mladých Britov. Čo sa boja viac?

Ilustračný obrázok k článku V Británii zúri nebezpečný variant koronavírusu, no mladých desí oveľa viac TOTO
Zdroj: pixabay.com / CC0 1.0

Mladí Briti sa viac obávajú brexitu než nákazy koronavírusom, zistila nová štúdia londýnskej univerzity UCL. Informovala o tom v piatok agentúra DPA.

Prečo sa boja korony menej?

Na prieskume sa zúčastnilo 39-tisíc respondentov, z ktorých 1 533 bolo vo veku 18 – 29 rokov. Až 42 percent z nich znepokojoval brexit a, naopak, iba 32 percent sa obávalo koronavírusu.

Prieskum ukázal, že vážneho priebehu choroby sa obáva 22 percent mladých ľudí v porovnaní s 33 percentami starších. V tejto skupine sa brexitu obáva 30 percent a nákazy koronavírusom 38 percent.

Hlavná autorka štúdie Daisy Fancourtová uviedla, že rozdiel pravdepodobne spôsobilo to, že mladí Briti v referende hlasovali za zotrvanie svojej vlasti v Európskej únii a zároveň nie sú v prípade nákazy takou zraniteľnou skupinou.

„Na druhej strane starší ľudia budú novými pobrexitovými dohodami ovplyvnení menej, ale v prípade nákazy im hrozí vážnejší priebeh ochorenia COVID-19, čo sa odráža na výraznejších obavách z choroby než z brexitu,“ dodala.

Prieskum sa uskutočnil v dňoch 23. decembra až 7. februára ako súčasť dlhodobej štúdie univerzity UCL s názvom „Covid-19 Social Study“.

Prečítajte si aj

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM