Anton Hrachovský Krimi

V Bystrici sa opakoval klasický scenár: Dôchodca (86) chcel pomôcť, okradli ho

Na svoju dôverčivosť doplatil 86-ročný dôchodca z Banskej Bystrice. S dobrým úmyslom pomôcť sa stal obeťou neznámych páchateľov.

Ilustračný obrázok k článku V Bystrici sa opakoval klasický scenár: Dôchodca (86) chcel pomôcť, okradli ho
Zdroj: TASR

Na dôverčivosť doplatil 86-ročný dôchodca, ktorý chcel pomôcť a vymeniť eurá za doláre. Neznámi páchatelia ho však okradli. O prípade, ako aj o pátraní po podozrivých osobách informovala banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Za dobrotu na žobrotu

„Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici začal trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva. Dvaja doposiaľ nestotožnení páchatelia, muž a žena, vo štvrtok (18.1.) okolo 10.00 h oslovili na Ulici 29. augusta poškodeného a pýtali sa na cestu do Rooseveltovej nemocnice s tým, že tam majú známeho po dopravnej nehode. Dôchodca nastúpil do auta a ukázal im cestu. Jeden z dvojice vošiel do nemocnice a po desiatich minútach sa vrátil. Povedal, že potrebuje 1000 eur, ale má len 10.000 dolárov. Poškodený sa ponúkol, že doma má peniaze a zamení im,“ opísala Faltániová.

Scenár bol už potom rovnaký ako pri iných okradnutých senioroch. Prišli k nemu domov, starký vyložil na stôl 555 eur a keď sa vzdialil, využili jeho nepozornosť a peniaze ukradli.

Polícia pátra po mužovi, ktorý je vysoký 180 centimetrov a má čierne vlasy, hovoril nemeckým prízvukom. Oblečený bol v čiernej vetrovke. Žena je vysoká 170 centimetrov a má blond vlasy. Bola oblečená v béžovej vetrovke, bordovo–červenej sukni a obuté mala hnedé čižmy, na tvári slnečné okuliare.

Trest 3 až 10 rokov?

Za taký zločin, spáchaný na chránenej osobe, hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov. Polícia vyzýva seniorov, aby neodovzdávali a nepožičiavali peniaze osobám, ktoré nepoznajú, aj keď pôsobia dôveryhodne, a nevpúšťali ich do príbytkov. V prípade akýchkoľvek pochybností nech policajtov kontaktujú na známom čísle 158.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM