Webnoviny - Svet

V CENTRO NITRA vyčíňali sprejeri

WEBNOVINY.SK

Centro Nitra graffiti Foto: Media One BRATISLAVA 28. januára (WBN/PR) – Do obľúbeného obchodného centra Centro Nitra zavítali sprejeri. Tento krát však išlo o vítanú návštevu. „Do Centro Nitra sme sprejerov pozvali my“, prezradila Simona Matušová, marketingový koordinátor Centro Nitra.

V CENTRO NITRA sa rozhodli poskytnúť priestor mladým umelcom. „Verejnosť často vníma sprejerov ako tých, ktorí svojim maľovaním ničia fasády budov. Rozhodli sme sa, že im poskytneme priestor, aby sa mohli prezentovať svojou tvorbou“, pokračuje Simona Matušová. Priestor nakoniec Centro Nitra poskytli mladým umelcom, ktorých verejnosť pozná ako „grafiťákov“. „Voľné výtvarné zoskupenie Netvor vzniklo v Nitre v roku 2008. Venujeme sa najmä tvorbe graffiti a street artu, ktoré realizujeme ako monumentálne maľby na steny v mestskom prostredí.“, vysvetľuje Ivan Greguš, zo skupiny Netvor, ktorú tvoria traja mladí umelci, Ivan Greguš, Juraj Horváth a Ľudo Kmeťo. Skupina dostala k dispozícii steny na dvoch chodbách, ktoré vedú k toaletám a tiež slúžia ako únikové vchody. V prvej časti CENTRO NITRA talentovaní umelci vytvorili niekoľko pohľadov na mesto Nitra. Steny druhej chodby zase krášlia rôzne pohľady na budovu a park CENTRO NITRA. „Maľby na stenách chodieb OC Centro znázorňujú dva pohľady na mesto Nitra – historickú a súčasnú. K špecifickým formám graffiti sme zakomponovali konkrétne architektonické pamiatky v meste, v historickej časti aj pamiatky, ktoré už neexistujú ( priečelie divadla na Svätoplukovom nám., obelisk na Zobore). V konečnom výsledku si môžu návštevníci OC prezrieť najzaujímavejšie stavby Nitry priamo počas nákupov a oddychu, navyše ručne namaľované sprejmi, technikou, ktorá čoraz viac oslovuje mladšiu i staršiu generáciu.“, vysvetľuje Ivan Greguš. „CENTRO NITRA vnímame ako priestor, ktorý má slúžiť obyvateľom a návštevníkom mesta Nitra. Radi poskytujeme priestor na realizáciu mladým umelcom“, dodáva na záver Simona Matušová.

Bližšie informácie nájdete na http://centronitra.sk/

Obchodné centrum Centro Nitra už viac ako tri roky ponúka obyvateľom a návštevníkom Nitry možnosť nakupovania a trávenia voľného času v príjemných, moderných priestoroch. Na viac ako 27.000 m2 priestoru je návštevníkom k dispozícii 95 obchodných prevádzok, ktoré ponúkajú širokú ponuku obchodov a služieb. Je medzi nimi i viacero svetových značiek, ktoré predtým svoje zastúpenie v Nitre nemali.

Centro Nitra sprejeri Foto: Media One

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM