Anton Hrachovský Zo zahraničia

V Česku havaroval autobus so školákmi: Desiatky ranených, v akcii aj vrtuľník

Záchranári zasahovali pri dopravnej nehode dvojposchodového autobusu. Pri českom mestečku Blšany zišiel do priekopy, na mieste sa zranili desiatky detí.

Ilustračný obrázok k článku V Česku havaroval autobus so školákmi: Desiatky ranených, v akcii aj vrtuľník
Zdroj: Dnes24.sk

Nehoda sa stala v nedeľu 9. februára predpoludním. Pri dopravnej nehode dvojposchodového autobusu, ktorý pri českom mestečku Blšany v Ústeckom kraji zišiel do priekopy, sa zranili predovšetkým deti.

Desiatky ranených, presná príčina zatiaľ nejasná

Na mieste bolo niekoľko desiatok zranených, z toho jeden ťažko a šesť stredne ľahko, informoval podľa televízie Nova hovorca záchrannej služby Prokop Voleník.

Vážna dopravná nehoda sa stala medzi obcami Pšov a Blšany. Vodič autobusu zišiel z bezprostredne neznámych dôvodov mimo vozovky. Prevážal vyše 70 detí, spresnil policajný hovorca Daniel Vítek.

Podľa hovorcu záchrannej služby utrpelo zranenia 69 stredoškolákov – jeden ťažké, šiesti stredne ťažké a 62 ďalších zranenia ľahké.

Na mieste zasahovali záchranári z Ústeckého a Stredočeského kraja. Bol vyslaný aj vrtuľník, ale pre nepriaznivé počasie nemohol pristáť. Deti, ktoré v autobuse cestovali, majú 15–18 rokov, približuje spravodajský server TV Nova.

Na mieste zasahovali policajti, hasiči a záchranári a prišiel aj krízový hasičský autobus, doplnil policajný hovorca. Cestná komunikácia bola sčasti uzavretá a premávka presmerovaná.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie